Sahte Sosyal Medya Hesabı Kapatma

Adınıza açılan düzmece facebook ve feyk Twitter hesaplarını iyi mi kapatabileceğinizi anlatacağım. Sahte sosyal medya hesapları kullanıcıları çok fazla rahatsız etmektedir. Bu tarz düzmece hesaplara karşı facebook , Twitter vb. Savaş açmış durumdadır. Twitter yakın zamanda feyk hesap bulunduğunu düşündüğü binlerce hesabı kapatmıştı. Facebook’ta Pelin Batu adına açılan sahte hesap sonucunda 1 yıl 10 ay hapis cezası kararı alınmıştı.

 

Sahte Facebook, Twitter Hesabı Açmak Suç Mudur?

 

Günümüzde sosyal medya olarak tabir ettiğimiz Facebook, Twitter, Linkedin ve benzeri kişisel verilerimizi paylaştığımız siteler artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Facebooksosyal paylaşım sitesinin dünya üzerinde toplamda 500 milyona yaklaşan kullanıcısı bulunmaktadır. Gene bu senin ülkemizde 25 milyonu aşkın kullanıcısı var. Bu kadar fazla kullanıcısı olan toplumsal paylaşım sitelerinin yararlarının olmasıyla birlikte, zararlarının da olması oldukça doğaldır. Bu durumların en başında insanları büyük sıkıntılara sokan feyk profil oluşturulması gelmektedir.

 

Bir gün uyandığınızda kim olduğundan bi haber olduğunuz birisi adınıza sahte hesap açmış ve bu hesaba resimlerinizi, kişisel bilgilerinizi girmiş veya şirketiniz adına sahte Facebook sayfası ya da grup açmış. Şirketinize veya şahsınıza istemediğiniz yorumlar yapılmış. Tüm bu durumlarda yasal mevzuatlarca haklarınız nedir, adınıza açılmış düzmece hesaplarla karşılaşmanız durumunda ne yapmalısınız, veya bu hesapları nasıl kapatabilirsiniz detaylıca inceleyelim.

Sahte Sosyal Medya Hesabı Kapatma ile ilgili detaylı bilgileri sayfamız olan www.imajkoruma.com adresimizden alabilirsiniz. Kullanıcıların verdikleri bilgilere göre Sahte Sosyal Medya Hesabı Kapatma işlemlerini yapıyoruz. Sahte Sosyal Medya Hesabı Kapatma işlemini elimizden geldiğince hızlı yapmaktayız1 Yorum

  • cemrehan

    Merhaba benim linkedin de sahte hesabım açıldı ve 150 kişiye rapor ettirmeme rağmen hala kapatılmadı bunu nasıl sildirebiliriz siz sildirebilirmisiniz ve bunu ne kadar ücret karşılığında yaparsınız rica etsem

Bir yanıt yazın

[single_loop]