Merhaba sevgili takipçilerimiz, her geçen gün bir çok kişinin mağduriyet yaşadığı internet ortamında sizlerin de bilgileri potansiyel tehlike altındadır. Şimdiye kadar bize gelen şikayetlerde çok çeşitli ve ilginç olanlara rastladık. Kişisel verilerin korunmasına gösterdiğimiz önemden dolayı sizler ile bunu paylaşamıyoruz fakat aynı problemleri yaşamamanız için sizlere önerilerde bulunuyoruz. Daha önceki yazılarımızda ne gibi yöntemler kullanıldığını söylemiştik. Bu yazımızda da sizlere bir başka yöntemden bahsetmek ve sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sosyal Mühendislik

En temel ve eski hack yöntemlerindendir. Bunu yapan ilk kişi  “Kevin Mitnick ”  isimli hacker dır. İnsanların internet ortamındaki bilgilerini takip edip biriktirip onların zaaflarını arayan bir yöntemdir. Sosyal medyada paylaştığınız her türlü post a dikkat etmelisiniz ve kesinlikle önemli olan şeyleri paylaşmamalısınız. Sosyal mühendislik öyle bir yöntemdir ki hiç haberiniz olmadan tüm bilgilerinize erişilebilir hatta günümüz yazılımları ile yapıldığında kişinin kendisini kendisi kadar tanıyan yapay zekalar bile mevcuttur. Paylaştığınız bir fotoğraftaki yüz ifadenizden dahi kişilik tespitine kadar bir çok işlem yapılabilmektedir. Siz siz olun her adımınıza siber alemde dikkat edin !

 

İnternete düşen istemediğiniz içerikler var ise kesinlikle zaman kaybetmeden imajkoruma.com a başvurun ve en kısa sürede şikayetinizi değerlendirip işleme alalım. Özgürlüğünüze kimse kısıtlama getiremez !

 

imajkoruma.com güvenli günler diler.1 Yorum

  • Kübra

    Uygunsuz videom var kaldırır mısınız korkuyorum kimse bilmiyor mağdurum bu yandex tem turbanli yazin oradan videolar var onu kaldırın ne olur korkuyorum

Bir yanıt yazın

[single_loop]