Dijital Ortamdan (internetten) Fotoğraf Kaldırma Nasıl Yapılır?

 

Normalde olduğu gibi dijital alanda da haklar ve sorumluluklar korunmaktadır. Farklı nedenlerden dolayı kişiler veya şirketlerin, kendilerini temsil eden fotoğraflarının internet ortamlarında yayılması da yasal olarak olmaması gereken bir durumdur. Görsel paylaşımların ne amaç güderek olursa olsun internet ortamında izinsiz olarak paylaşılmasından sonraki süreçte, kişiler Google dan resmimi silme araştırmaları içerisine girmektedirler. Bazen kendi koyduğunuz ama artık internette olmasını istemediğiniz fotoğrafları bile kaldıramayabilirsiniz. Bu gibi durumlar maalesef sadece bildirim veya başvuru ile düzelmemektedir. Birçok yöntemi olmasının yanı sıra, profesyonelce çalışma gerçekleştirmek gerekmektedir.

 

Fotoğrafın asıl hak sahibinden izinsiz bir şekilde paylaşılması, kişisel hak saldırılarına girmektedir. Bu gibi durumlarda ise, hukuki yollar sonuna kadar aralanarak, ihlal edilen hak yasal yönden gerek tazminatlı gerek cezalı bir şekilde aranabilir. Google dan resmimi silme çalışması içerisine giren kişi veya kuruluşlar, özel olarak bu alanda hizmet sunan firmadan yardım alabilirler. Kişiler yerine, 7 gün 24 saat aralıksız olarak çalışmalar gerçekleştirilerek hizmet sunulur. İnce detaylı çalışmalar sayesinde tek bir içerik dahi kalmaksızın dijital ortamdan kaldırılabilir.

 

Uzun yıllardır hizmet sunan ve bu konuda oldukça ileri tecrübe sahibi ekip sayesinde çok kısa süre içerisinde işlemler tamamlanabilir. Bilişim hukuku kapsamına giren yolda, mağdur olan kişilerin hakları en iyi şekilde savunulur. Kesin yollar ile sorunların çözümüne ulaşmak isteyenlere özel bir hizmettir.

 

 Ücretleri ne kadardır ve nasıl hizmet alınır?

           Resmimi Google’dan sil çözümleri arayıp boş çabalar ve büyük anlamda zaman kaybı yaşamak yerine, kişiler hizmet sunan yerin özel müşteri desteğine akıllarındaki her soruyu sorarak aydınlanabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise, arama motorları her geçen an veri tabanlarına kaldırılması gereken içerikleri kaydetmektedir. Bu gibi durumlarda, görselin hızla yayınlanarak kopyalanması olası bir durumdur. Resmimi Google’dan silme çalışmalarını kendi çabaları ile ilerletmek ve çözüm arayarak bir yere varamama durumları ile karşılaşmamak için uzman ekibin müdahalesine gerek vardır.

 

Bu sayede içerikler kısa süreç içerisinde, arama motorlarından, internet sitelerinin içinden ve sosyal medya gruplarından ani bir şekilde kaldırılabilmektedir. Her alandan içerik kaldırma çalışmaları uzun ve detaylı işlemlerden oluşmaktadır. Bu gibi durumlarda mutlak suretle uzman ekip sürekli olarak çalışmalar gerçekleştirir ve amatör müdahaleler olmadan içerikler kaldırılır. Aşamalar görülen etkinin ve başarılı sonuçların yanı sıra çok uygun rakamlardadır.

 

 Hizmeti kimler verir ne gibi durumlarda yardımcı olurlar?

 

Tüm dijital alanlardan tek tek detaylı olarak özel yazılık programları ile fotoğrafların yayınlandığı ve yayıldığı yerler tespit edilir. Sonraki süreçte nokta atışı yapmak için belirlenen sitelerden kaldırılması için başvuruda bulunulur. İşlem boyutu, hukuksal aşamalarla ilerlenecek ise, bilişim hukuku kapsamında kişiler yerine en profesyonel şekilde işlem gerçekleştirilir. İçerik kaldırma dilekçesinde, en iyi şekilde Google fotoğraf silme çalışmaları gerçekleştirilir. Google fotoğraf silme aşamalarını atlamadan kusursuz bir şekilde ince çalışmalarla gerçekleştirilmektedir. Ekibimiz içeriği kaldırıp, arama sonuçlarından hızlıca çıkarmaktadır.

 Bir yanıt yazın

[single_loop]