gorsel_002-300x169 - Facebook'tan Fotoğraf Yada Video Kaldırmak!

Dünyaca ünlü bir sosyal paylaşım sitesi olan facebook, güçlü alt yapısı ile her gün milyonlarca insanı, birbiri ile kaynaştırıyor, etkileşimlerinin gerçekleşmesini sağlıyor. Günümüzde en çok bilinen ve pek çok insan için vazgeçilmez nitelikler taşıyan bir yapıdır.

Facebook’tan fotoğraf yada video silme hususunda, elbetteki kendi sayfanıza yüklemiş olduğunuz resimleriniz, albümleriniz, yada videolarınız, kastedilmemiştir  ama kendi yüklediklerinizi silmek istiyorsanız o konuda size kısaca yardımcı olacak izahatleri verebiliriz, ve ardından asıl konumuza dönebiliriz.

KENDİ YÜKLEDİKLERİNİZ RESİM YADA VİDEOLARI SİLMEK!

Yüklediğinize pişman olduğunuz bir videonuzu yada fotoğrafınızı nasıl silersiniz? İşte cevabı; fotoğrafınızın yada resminizin bulunduğu yere gidince, aşağı en dibe inin, orada “Bu fotoğrafı sil” yazar, ona tıklarsanız o paylaşımınızdan kurtulmuş olursunuz. Olay bu fotoğrafla sınırlı değimli? Fotoğrafın bulunduğu tüm albümünüzümü silmek istiyorsunuz? O zaman profilinizdeki fotoğraf yada video menüsüne giderek, sağda fotoğraf düzenle yada videoda iseniz video düzenle diyen butonlar var, onlara girince sil seçeneği var, ikona tıklarsanız albümden kurtulursunuz! Geçmiş olsun.

BAŞKALARININ PAYLAŞTIĞI FACEBOOK RESİM VE VİDEOLARIN KALDIRILMASI

Yardımseverliğimizden sonra, gelelim konumuzun devamına, şimdi bahsedeecğim konu sizin bireysel olarak yapabileceğniz bir şey değildir. Başkalarının sizin hakkınızda paylaşıma verdiği ve sosyal medya ortamlarında sizi kötülemeyi amaçladığı resim yada videoların nasıl kaldırılacağından söz edeceğiz.

Ama önce olayın ne getireceğinden vede ne götüreceğinden söz etmemiz gerekir, bunda da amacımız olası durumla kendiniz, bireysel olarak mücadele etme yolunu seçersiniz, ve fiyasko ile sonuçlanması söz konusu olacağından uğrayacağınız zarar ve üzüntüye, kapılmanızın önüne geçebilmektir.

Bu konuda mahkeme kanalıyla dilekçe vererek başedemesziniz! Olası yayının kaynağı uzun süren mahkeme kararı sonucu, içerik engellenmesi ile engellense bile, sizin itibarınızı tehdit eden içeriğin hala o sitede, yada sosyal medya paylaşımı yapan hesapta saklı duruyor olması, geleceğiniz için kaygı vericidir. Eğer söz konusu tehdit sizi değilde, sahibi olduğunuz işletmeyi ilgilendiriyorsa iflas kapıda demektir.

Abartılı olduğunu düşünebilirsiniz ama hiçte abartılı değildir, insanlar internette çıkan haberlere yalan olsa bile hemen inanıyorlar. Bu haberlerin bir firmayı karalayan türde olanı ise, daha hızlı yayılım gösterirler. Buda daha hızlı imaj kaybına uğramanız demektir.

Ne yapmalısınız? www.imajkoruma.com firmamızı arayın. Biz bu sorununuzu, alanında uzman bilişimici ekibimiz ve alanında uzman hukukçularımızla çözeriz. İtibarınız itibarımızdır.Bir yanıt yazın

[single_loop]