Merhaba değerli imajkoruma.com ziyaretçileri, bugün sizlere yine bir tecrübemizi anlatacağız. Tecrübe ettiğimiz işin başından geçen kişi tarafından izin alınmış ve belirli kısımları sizler ile paylaşılmıştır.

Çok spesifik olmayan bir vaka ile karşılaştık. Durum müşterimizin bilgisayarına atılan bir ransomware virüsü ile tüm verilerinin şifrelenerek kurtarılmaz hale getirilmesi ve özel fotoğraflarının internette paylaşılması ile tehdit ediliyordu.  Dosyaların şifresinin açılması için de 2Bin USD para isteniyordu. Verilerin kurtarılmasından ziyade müşterimizin özel fotoğraflarının ifşa edileceği durumu daha rahatsız edici idi. Bize başvurdu ve hemen kendisine uzman ekiplerimizce bir yol haritası oluşturuldu ve aksiyon alındı. 28 Temmuz tarihinde de müşterimiz mutlu şekilde hem verilerine ulaştı hem de özel dosyalarının paylaşılması engellendi.

Umarız bu tip problemler ile karşılaşmaz, eyvah internete düştüm, ne yapacağım şimdi, ben bittim gibi cümleler kurmak zorunda kalmazsınız. İmajkoruma.com güvenli günler diler.

 1 Yorum

Bir yanıt yazın

[single_loop]