Bir Gerçek Tecrübe

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, bu yazımızda sizlere yine daha önce yaşanmış bir olaydan bahsedeceğiz. Bahsederken müşterimizin gizlilik hassasiyetine de dikkat edeceğiz tabii ki de. Mahreminiz mahremimizdir.

 

Müşterimiz bize internete düşen bir video ile ilgili başvurdu. Kendisinin odasına gizlice yerleştirilen mercimek kamera da olarak isimlendirilen bir gizli kamera düzeneği ile görüntüler kayıt edilip internete servis edilmiş. İnternete servis edilmeden önce müşterimizden bir miktar para talep edilmiş. (10Bin Amerikan Doları) Tabii ki müşterimiz hemen bizlere ulaşarak yardım istedi. Paylaşır ise ne olur nasıl olur vs. gibi istişarede bulunuldu. Bu süreçte para ödenmediğinden internete görüntüler servis edildi. Biz imajkoruma.com olarak hemen linklere müdahalede bulunarak internetten görüntülerin kaldırılmasını sağladık. Müşterimize yaptığımız öneriler ve yönlendirmeler sonucunda kendisi ilgili yerlere başvurarak fidyeci saldırganın yakalanmasını sağlamış olduk.

Dikkat Edin !

Bu gibi durumları yaşamamak için sizlere bazı önerilerimiz var. Öncelikle tabii ki çevremize dikkat etmekle beraber özel alanlarımıza tanımadığımız kimseleri alırken temkinli davranmalıyız. Ev/Ofis güvenliğimizi gerekli ölçülerde sağlamalıyız. Eğer dinlendiğinizden ya da izlendiğinizden şüpheniz var ise derhal zaman geçirdiğiniz lokasyonları taramadan geçirmelisiniz. Gözünüze çarpan değişiklikler mutlaka olacaktır.

 

Eyvah internete düştüm ne yapacağım şimdi ya rezil olursam gibi kaygılarınız olursa başvuracağınız yer burasıdır. En hızlı şekilde uzman temsilcilerimiz sizinle ilgilenerek duruma müdahalede bulunup mağduriyetinizi en kısa sürede gidermenize yardımcı olacaktır.

 

İmajkoruma.com güvenli günler diler.Bir yanıt yazın

[single_loop]