Google’dan Fotoğraf Kaldırma

Google arama motoru internetin varlığı ile var olmuş bir arama motoru olarak kullanıcılara hizmet vermeye devam etmektedir. İnternet üzerindeki tüm bilgilerin burada yer aldığı düşünülürse, sonsuz bilgiye ulaşmak google üzerinden mümkün gibi görünmektedir.

Bu zenginlik olumlu sonuçlar doğurmakla birlikte rahatsız edici ve olumsuz sonuçlara da sebebiyet verebilmektedir. Google arama motoru üzerinde istenen, aranan tüm bilgilerin bulunmasıyla birlikte istenmeyen bilgilerin bulunması da mümkündür.

Özel hayatın korunması çabası içerisinde olan sosyal medya kullanıcıları, kullandıkları sosyal medya aracı içerisindeki tüm güvenlik ve gizlilik önlemlerini almalarına rağmen google arama motorunda istenmeyen resimlerin çıkması ve google’dan içerik kaldırma ihtiyacının ortaya çıkması söz konusudur.

Google’da Siz Yayınlamadığınız Halde Fotoğrafların Yer Alması

İnternet üzerinde herhangi bir sosyal medya kullanıcısı iseniz resimlerinizin ya da sayfanızın bazı bilgilerinin google arama motorunda çıkması mümkündür. Tüm güncel güvenlik ve gizlilik ayarlarına rağmen bunun olmasının asıl sebebi ana hatları ile tüm sosyal paylaşım araçlarının herkese açık zorunlu gönderilerinin bulunmasıdır.

Profil resminiz sosyal paylaşım araçlarında zorunlu olarak herkese açık konumda olması google arama motorunda da resminizin bulunmasına sebep olabilmektedir. Bunun gibi daha pek çok gizlilik esaslarında açık bulunmaktadır.

Hesabınızı artık kullanmıyor olabilir, eski hesaplarınızdaki resimlerle bağlantınızı kesmiş olabilir, eski içeriği kaldırma ihtiyacında olabilirsiniz. Bunların dışında sadece google arama motorunda bulunmak istemeyebilir, google’dan isim silme talebinde bulunmak isteyebilirsiniz.

Google Görsellerin Hepsini Kaldıramaz

Google arama motorunda çıkan görsellerin hemen hepsi google bünyesinde bulunan resimler değildir. Burada çıkan görsellerin bulunduğu web sitelerinden resimler alınmaktadır. Google görsellerde resmim çıkmasın talebini danışmanlık firmamıza yapmanızdan kısa bir süre sonra olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tüm interneti kontrol etmek ve resimlerinizi google’dan kaldırma talebinizi gerçekleştirmek için konu ile ilgili donanımlı ve profesyonel olarak çalışan aracı danışmanlığımızile irtibata geçebilirsiniz. Bu danışmanlık firmamızın sizin talebinizi ilgili web sayfalarına iletecek ve bilişim hukuku çerçevesinde sizleri isteğini yerine getirecektir.

Google’a yapılan başvuruların çoğu olumsuz sonuçlanmaktadır. Çünkü google sadece kendisinin eklediğini kaldırabilir. Google’da resimlerinizin çıkmasını istemiyorsanız internetten içerik kaldırma talebinizi ilgili web sayfasına yapmanız gerekmektedir.4 yorum

Bir yanıt yazın

[single_loop]