Google’dan İçerik Kaldırma

İnternet üzerinden yayımladığımız ya da başkaları tarafından şahsımıza yayınlanan içerikler, dönem dönem rahatsız edici olabiliyor. Bu durumda da aklı, bahsedilen içeriğin kalıcı olarak internet ortamından kaldırılması fikri geliyor. Bu içerikler youtube video kaldırma gibi işlemlere kaldırılsa da kimi zaman bazı işlemlerin arama motorları üzerinden de gerçekleştirilebilmesi gerekebiliyor.

Rahatsız edici bir video, görüntü ya da link yani bir içerik direkt olarak google sonuçlarından kaldırılabilir mi diye sorduğumuzda bunun belli durumlarda mümkün olabildiğini görüyoruz. Bahsettiğimiz içeriklerin googledan kaldırılması maalesef çok kısa sürelerde gerçekleşemiyor ancak şu bilgiler direkt olarak verildiğinde bu imkana erişebiliyoruz;

  • Kimlik bilgileri
  • Banka hesap numaraları ve kredi kartı numaraları
  • İmza görselleri
  • Kişinin onayına sunulmaksızın yayımlanan görsel müstehcen içerikli resimler

Bu bilgilerin verilmesi durumunda bahsi geçen içerik anında google ve diğer arama motorlarından kaldırılabilmektedir.

Bu bilgilerin dışında kalan verilerin kaldırılabilmesi için ise öncelikle web sitesi ile iletişim sağlanır. Eğer web sitesi ile iletişim kurmak mümkün olmamışsa ya da bu konuda başarısız olunmuşsa, mahkemeye suç duyurusunda bulunularak dava açılabilir ve Google’a başvurulabilir. Yurtdışı sunucularında bulunan sitelerin Türk Mahkeme Kararlarını uygulamaması ve tanımaması nedeniyle yargı sistemi çoğu zaman bu içeriklerin kaldırılmasını sağlayamıyor. imajkoruma.com olarak biz hukuk sistemimizin müdahale edemediği durumlarda uluslararası ICANN denetim ve karar mercileriyle gerekli İngilizce yazışmaları ve konuşmaları yapıp, gerekli delilleri sunup içeriğin kaldırılmasını sağlıyoruz. Rahatsız edici içeriklerin her biri için ayrı ayrı başvuru yapılmalı ve doldurulması gereken form da eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Biz bu işlemleri sizin adınıza bize özel gerekli yazılımları da kullanarak hızlı ve etkili bir şekilde yapıyoruz.

İmajkoruma.com tüm bu zorlu süreçte, size danışmanlık sağlayarak yardımcı olur. İmajkoruma.com desteği ile bahsettiğimiz bu süreci hızlandırabilir, prosedürü sıfır hata ile tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca bilinmelidir ki google üzerinden içerik kaldırma facebook paylaşım silme kadar kolay bir işlem değildir. Bu sebeple tüm bu işlemlerin hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirilebilmesi ve silinen içeriğin google dışında başka sosyal ortamlarda da karşınıza çıkmasının engellenebilmesi için, içerik kaldırma işlemi esnasında profesyonel bir yardım almalısınız.

Google’dan içerik kaldırma, google fotoğraflar silme, diğer arama motorlarından içerik kaldırma ve içerik, görsel, video kaldırmaya dair pek çok alanda imajkoruma.com ile iletişime geçebilir, uzun ve zorlu süreçleri en doğru şekilde atlatarak istediğiniz sonuca kolaylıkla ulaşabilirsiniz.1 Yorum

Bir yanıt yazın

[single_loop]