Google’dan İçerik Kaldırma

İnternetin varlığından günümüze kadar arama motoru denildiğinde ilk akla gelen isim hala Google olarak bilinmektedir. Farklı arama motorları alternatif olarak kullanılabilir durumda olmakla birlikte arama motoru adı google olarak anılmaya devam etmektedir.

Sonsuz gibi görünen bilgi paylaşımının bulunduğu google ve internetten içerik kaldırma günümüzde itibar koruma için gerekli bir kavram olmuştur. İnternet içerisindeki özel olması gereken ya da uygunsuz olan içeriklerin varlığı nedeniyle yeni bir iş kolu olan internetten içerik silinmesi ortaya çıkmıştır.

Sosyal Medya Uygulamalarında Gizlilik Ayarlarına Dikkat Edin

Sizin haberiniz olmadan paylaşmış olduğunuz içeriklerin kötü amaçlı kullanımı söz konusu olabilmektedir. Bunun bilincinde hareket ederek, sosyal medya paylaşımlarının gizlilik ayarlarının herkese açık olmasının önüne geçilmesi mümkündür.

Bilginiz dışında sizin paylaşımlarınızın kullanılmasının önüne geçmek sadece gizlilik ayarları ile mümkün olmayacaktır. Bu işi kesin ve kalıcı olarak yapan aracı firmalar, profesyonel bir şekilde istenmeyen içerikleri google üzerinden url silme programı ve benzeri çalışma şekilleri ile kaldıracaklardır.

Google Üzerinden Silme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Google arama motoru zengin içeriğiyle her açıdan kontrol edilmesi gereken bir alandır. İnternet üzerinde yayınlanmış olan ne varsa google arama motorunda yer alabilir. Bu içeriklerden sizin haberiniz dahi olmayabilir. Profesyonel aracı kurumlar sizlere tüm içeriklere ulaşma ve kalıcı olarak içeriği kaldırma garantisi vermektedirler.

Arama motorunda uygunsuz, itibar bozan içeriklerin kaldırılabilmesi için içerik kaldırma dilekçesi hazırlayıp mahkemeye sunmanız gerekmekte. Bunun yanında ilgili web sayfası ile bağlantıya geçilmesi gerekmektedir. İlgili içeriğin kaldırılması için sadece web sayfasından silinmiş olması da yeterli olmayacaktır. Bunun için url bağlantısının tüm arama motorlarından da silinmesi gerekmektedir. Arama motoru denildiğinde akla Google gelsede google dışında popüler arama motorlarının sayısı bir hayli çoktur. Bing, Yahoo, Ask, Aol Search, Blekko, Lycos, Excite, Baidu en çok kullanılan diğer arama motorlarıdır. imajkoruma.com sadece googledan silmekle kalmaz, tüm interneti taramaya çalışıp kesin bir çözümü hedefler. Lütfen bu hassas konuya dikkat edin bilirsiniz ki bataklık tamamen kurutulmazsa sivri sinekler yok olmaz. Googledan silinmiş ama kıyıda köşede izbe bir yerde duran içerik bir gün tekrar yayılacaktır. Biz imajkoruma.com olarak öteleme yapmak içeriğin bulunmasını zorlaştırmak yerine, içeriğin yok olamasına yönelik çalışmalar yapmaktayız.

Gizlilik, Güvenlik ve İtibarın Korunması İçin İçerik Silme Gereklidir

Google üzerinde yer alan video, resim gibi tüm içeriklerin masum olmadığı bir gerçektir. Bazen banka hesap numarası, bazen de ıslak imza görüntüsü google arama motoruna düşmüş olabilir. Bununla birlikte uygunsuz içeriklerin de yer alması olasıdır.

Tüm içeriklerin kaldırılması, google’da ismimin çıkmasını istemiyorum gibi taleplerinizin yerine getirilmesi için çalışan aracı kurumlar sizlerin isteğini kesin ve kalıcı olarak gerçekleştirebilecek bilgi ve donanıma sahiptir.1 Yorum

Bir yanıt yazın

[single_loop]