İmaj Koruma Desteğimizle Googleden Sizi Rahatsız Eden İçeriği Kaldırmak!

Sanal-Dünyada-Kişisel-Hakların-Korunması-300x169 - İmaj Koruma Desteğimizle Googleden Sizi Rahatsız Eden İçeriği Kaldırmak!

GOOGLE NEDİR VE NASIL İŞLEM YAPAR!

Google tüm dünyadan internete giren insanların, milyarlarca adrese ulaşabilmelerini sağlayan, dijital bir link adresleme teknolojisidir. Bunu yapmak için internetin tüm her yerine saldığı minik casus botları vardır. Bu botlar kimi zaman güvenlik zaafiyeti nedeni olsalarda, şimdiye kadar teyit edilmiş ciddi bir güvenlik zaafiyetine dair veri yoktur. Bu botlar sitelerin veri tabanlarından index dosyaları ve alt bağlantılı dosyalarında ne var ne yok tamamını tarayıp, kendi merkez veritabanlarında saklayan botları sayesinde tüm adreslemeleri başarılı bir şekilde yapmaktadır.

Google kodladığı bot teknolojisi ile ortaya çıktığında kendi alanında büyük bir çığır açmış oldu. Ardından aynı mantıkla çalışan, Yahoo Yandex, gibi pek çok arama motoru firma internette faaliyet göstermeye başlamıştır. Arama motorları içerisinde google öncü firma olması açısından liderliğide elinde tutan bir önceliğinin varolduğunuda bilmeniz gerekir. ardın sıra gelen arama motorlarıda gayet stabil ve iyi adresleme teknolojisi sunsalarda liderliği googleden henüz alabilen olmadı.

GOOGLENİN BAŞA DERT AÇAN İNDEXLERİ

Bu arama motorlarının zaman zaman indexleri arasına bir haber sitesinde yada sosyal medya sitesinde hakkınızda yayınlanmış, mahrem ve kişisel haklarınızın ihlali anlamına gelebilecek verilerinde indexlendiği sıkça görülmüştür. Bu durum tamamen otomatik olarak işlevsellik sağlayan google botlarının kasıt olmaksızın yapmış olduğu bir çalışmanın sonucudur. Kişisel olarak size zarar vermek amacında değiller. İlgili sitede görmüş olduğu içeriğin rütin olarak indexlemek olan işlerini yapmaktadırlar.

BU DERT ÇÖZÜLEBİLİRMİ?

Bu derdi yada sorunu çözümlemeyi nasıl sağlarsınız? tabiki öncelikle haberin kaynağını ve yayıldığı yerleri tespit etmekle işe koyulursunuz, onları engellemeniz oldukça zor görünüyor, son aşamada google indexlemelerininde icabına bakmanız gerekecek. Bu işi halletmek çokmu zor? Elbetteki doğru düşünüyorsunuz, bu işi pratik ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmanız gerekmektedir, kaybedecek zamanınız yok, İnternette bu tür işlerle ilgilenen firmalar çok şükür var yüzünüz gülsün, www.imajkoruma.com sorununuzu kökten ve kısa zamanda çözüp halledebilecek bir firma.

Böylesi bir belayla karşılaştıysanız, www.imajkoruma.com u telefonla arıyorsunuz ilgili çalışanımız size aklınıza takılan her konuda cevaplar vererek sizi bilgilendirecektir. İşi bize teslim edin ve rahatlayın, çünkü bu bizim işimiz. İşimiz itibarınızı korumak doğru adrestesiniz.

www.imajkoruma.comBir yanıt yazın

[single_loop]