Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, gün geçtikçe artan siber saldırı metodları insanların güvenliğini tehlike altına almakta ve hedefe ulaşan kötü amaçlı kişilerin finansal kaynağı olmaktadır. Kimi zaman telefonlarınız kimi zaman bilgisayarlarınız hacklenir ve bilgilerinize ulaşılıp her türlü özel verilerinize ulaşılır. İyi ama bunu nasıl yapıyorlar diye düşündünüz mü? Eğer merak ediyorsanız buyrun devam edin.

 

Bazı Şifre Çalma Taktikleri

  • Herzaman şifre kırmak , hacklenmek ve siber alem insanlara karışık gelmiştir ki öyle de zaten ancak her zaman okadar da karışık olmayan yöntemlerle şifreniz ele geçirilebilir.  Örneğin bir toplu taşıma aracında seyehat ederken sosyal medya hesabınıza giriş yapmak istediniz ve kullanıcı adınızı parolanızı yazdını girşi yaptınız herşey güzel iyi gidiyor akşam bir baktınız ki giriş yapamıyorsunuz. Evet toplu taşıma araçlarında siz farketmeseniz de sizi izleyenler olabilir ! Bunun örneklerine siber güvenlik güçleri ifade alırken bir çok kez rastladıklarını ifade ediyorlar. Sizler orada bilgilerinizi girerken başkaları da sizin girdiğiniz bilgilere bakabilir ve kayıt edebilir. Hafızasında tutması yeterli olabilir.

 

  • Kimi zaman da yine toplumda ücretsiz olarak bağlantı yapabileceğiniz wifi bağlantıları sizlerin kabusu olabilir. Nasıl mı? Bir wifi ağına bağlısınız ve bu ağ a sizinle birlikte orada olan bir çok kullanıcı daha bağlı. Bir kötü niyetli kişi ağı çeşitli yazılımlar ile dinleyerek sizlerin hareketlerini görebilir rahatlıkla. Bu yüzden ortak ağlarda internetten haber okumanın ötesine geçmemenizi ve kesinlikle kişisel bilgilerinizi ortak ağa bağlı iken herhangi bir şekilde klavyeden tuşlamamanızı şiddetle öneririz. Detaylı bilgi için “ağ dinleme” anahtar kelimesi ile arama yapınız.

 

Bu yazımızda ufak bir bilgilendirme yapmış olduk. Güvenliğiniz için her an dikkatli olmalısınız. Eğer yine de internete düşen video görsel ya da asılsız haberiniz var ise bize gelin hemen düzeltelim. Sizler için buradayız.

 

imajkoruma.com güvenli günler diler.Bir yanıt yazın

[single_loop]