İçerik Kaldırma Dilekçesi

İnternet kullanımın arttığı günümüzde internet suçları da hızlı bir şekilde varlığını devam ettirmektedir. Yalan, asılsız haberler, izinsiz içerik yayınlamalar, içeriklerin farklı amaçlarla rahatsızlık verecek şekilde teşhir edilmesi gibi durumlarda kişiler bu durumu bilişim suçları kanunları çerçevesinde şikayet edebilir ve internetten içerik kaldırma talebinde bulunabilirler.

İnternet üzerindeki arama motorlarında tesadüfen karşınıza çıkabilecek bu istenmeyen durumlardan haberdar olamayabilirsiniz. Tüm interneti tek tek inceleyebilmek profesyonel bilgi ve donanım gerektirmektedir. Bu durumda içerik kaldırılması ile ilgili konusunda imajoruma.com sizlere yardımcı olacaktır.

İnternetten İçerik Kaldırılması Aşamaları

Bilişim suçlarının gelişmesi ve değişmesiyle birlikte bilişim suçlarını içeren bilişim kanunları da her geçen gün değişikliğe ve gelişmeye uğramaktadır. Kanunda yapılan düzenlemelerden en önemlisi şikayet sahibinin lehine yapılmıştır.

Kanunda yer alan maddeler, ilk olarak kişinin içerik kaldırılmasıyla ilgili web sayfasına başvuruda bulunmak zorunda olmasına yönelik hazırlanmıştır. Yeni yapılan düzenlemeyle, kişi içeriğin kaldırılması için ilgili web sayfası ile vakit kaybetmeden direk mahkemeye başvuruda bulunabilmektedir.

İçeriğin kaldırılmasına yönelik matbu dilekçeyle birlikte isteğinizi özetleyen yazılı dilekçeyi de mahkemeye sunabilirsiniz. Özel hayatın gizliliğinin korunması, hakaret içermesi, yalan ve asılsız haber olması, itibar sarsmaya yönelik olması gibi pek çok nedenden internetten içeriğin kaldırılması ile ilgili talepte bulunulabilmektedir.

Amacınıza Yönelik Doğru Dilekçe İle Başvuru Önemlidir

İçeriğin kaldırılması talebinizin nedeni başvuruda kullanacağınız dilekçenin farklı olmasına sebep olmaktadır. Hukuki açıdan amacın net olarak bilinmesi ve bildirilmesi kısa sürede olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

İnternetten haber kaldırma dilekçesi ya da arama motorundan içerik kaldırma dilekçesi farklı özelliklere sahiptir. Bu konuda yani internetten içerik kaldırmayla ilgili profesyonel olarak destek veren imajkoruma.com doğru bir şekilde isteğinizin gerçekleştirilmesini sağlar. Hukukçular ve bilişimciler birlikte çalışarak çok hızlı sonuç almanızı sağlar.

Danışmanlık şirketleri hukuki gelişmeler ve güncel bilgilerle donanımlı olan profesyonel ekiplerden oluşmaktadır. Bireysel çabalarınız uzun süreli ve olumsuz sonuçlanabilecekken, içeriğin yayından kaldırılması  imajkoruma.com aracılığı ile doğru ve eksiksiz olacak ve yüksek oranda olumlu sonuç elde etmeniz sağlanacaktır.3 yorum

Bir yanıt yazın

[single_loop]