touchit-300x200 - Imaj internette kişiden ne alır, kişiye ne verir?Artık günümüzde, İnternet ortamlarının neredeyse, sosyal ortamlarla kafaya kafaya giden, yaşamsal boyutları vardır. Yada birbirine bağlı olabileceği bir sosyal etki düzeyi vardır. Toplumsal yaşamda imaj sahibi kimselerin, muteber kişiler olması emeklerinin bir ürünüdür, böyle kimselerin geçmişte yaptıkları çalışmalar isimlerinin anıldığı toplantılarda ismen anılmalarına neden olur.

Sanal-Dünyada-Kişisel-Hakların-Korunması2-300x216 - Imaj internette kişiden ne alır, kişiye ne verir?

Bu kimselerin sözlerine güven duyulur, yapacağı işin sağlam ve dayanıklı olacağına inanılır. İşte sosyal yaşamda kişi ne ekmişse bu örnek de olduğu gibi, onu biçmiştir. Başarılı yaşamı ona sağlam bir imaj kazandırmıştır. Her hangi bir insanın toplum yaşamında imajını kaybetmesi, güvenilirliğini kaybetmesi anlamına gelecektir. Bu önemli konu hususunda Bosh firması kurucusu robert bosh, “güvenimi kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim.” demiştir.

İnternette yapılabilecek kişisel bir hata, yada kötü niyetli bir kimsenin, veyahutta kötü amaçlı yazılmış bir yazılımın kurbanı olmuş kimselerin trajediler yaşaması, kötü günler geçirmesi veya işini kaybetmesi çokca görülmüştür. İmaj sosyal hayatta pek çok alanda pek çok biçimdedir. Örneğin İyi bir aile babasının, bir baba olarak sahip olduğu imajla, dürüst ve mahallenin çok eski bakkal’ ının sahip olduğu imaj, farklı imajdır. İyi aile babası gizlice yapmış olduğu çapkınlık kaçamaklarının internete düştüğünü görüyor, derken tüm aile duruma uyanıyor, böyle bir imaj kaybı kişinin intihar etmesine bile sebep olabilecek tehlikededir.

Genellikle internet ortamında imaj sahibi olmak, iyi bir ticari amaçlı siteyi dürüstçe yönetmek demektir, işlettiği sisteme müşteri olanların kendisini ve ticaretini beğenmeleri memnun olmaları, kişiye olumlu imaj kazandırır. Buda kazancına olumlu olarak yansır, günün birinde her hangi bir rakip sitede, hakkında çıkan kötü haberler ise bu kişiye imaj kaybettirir, buda maddi olarak kaybetmesine neden olur. İnternetin sanal ortamında yaşananlarla gerçek hayatta, sosyal yaşamda yaşananlar derin bir şekilde artık birbirine bağlıdır.

Her hangi bir nedenle imajınızı kaybetmenize neden olabilecek, kişisel bilgilerinizi, internetin vahşi ortamında kaybetmişseniz, yapmanız gereken şey, size adeta bir can simidi misali yetişebilmemiz için, mümkün olduğunca erken bizi durumunuzdan haberdar etmenizdir.

www.imajkoruma.com sizi, olası kişisel bilgilerinizin yaşamınızı olumsuz yönde etkiler bir biçimde internet ortamında çevrilmesinden,  alanında uzman, bilişimci ve uzman kadrosuyla, korumak için vardır ve daima garantili sonuca gidinceye kadar yaşadığınız tehlike için, sizin adınıza tetikte beklemektedir. İşte Bizim işimiz budur!

Biz sizin böylesi durumlarda nelerden geçtiğinizi anlıyoruz ve biliyoruz. Bize başvurun, ve geceleri bu sayede rahat uyuyun. Biz sizin için o tehlikeyi ortadan kaldıralım.

 

 

 Bir yanıt yazın

[single_loop]