i-1-300x200 - İnternet Dolandırıcılarıyla Nasıl Mücadele edilir!

İNTERNET DOLANDIRICILARI NASIL ÇALIŞIR?

Sosyal yaşamın büyük oranda sanal yaşam ile etkileşim içerisinde olduğu günümüzde, sanal ortamlarda işlenen suçunda azalma yönünde eğilim göstermediği açıktır. Malesef buda bir pazarlama sektörüdür! Sektör büyük oldukça arz talep ilişkisi artacağından, sanal ortamlarda işlenen suçlarda, artarak çoğalacaktır.

İnternet dolandıcırılarından korunmak çok zordur, çünkü nerde ne zaman ve ne şekilde ağlarına düşeceğiniz asla belirgin değildir. Bu kimselerin çok iyi sosyal mühendislik hünerleri vardır, kişisel bilgilerinize nasıl ne zaman ve ne şekilde ulaştıklarını bilmezsiniz, ve sizi telefonla ararlar, kritik bilgileride bankacı rolü oynayarak sizden aldıktan sonra bankadaki hesabınızda bulunan paraların buhar olup uçtuğuna tanık olursunuz. Bu gerçekten korkunç bir durum.

Günümüzde bir çok yönden güvenlik açıkları giderilmiştir, artık çok da korkmanıza gerek yok, ama yinede temkinli olmanızda ve internette tanımadığınız, güvenmediğiniz kimselerden dosya alış verişinde dikkatli davranmanızda yarar vardır. Yapacağınız paylaşımlarda kontrollü olmaya gayret ederseniz büyük oranda sorun yaşamayacaksınız.

Buraya kadar anlatım ve uyarılarımız, imajkoruma.com firması olarak, sizin mali güvenliğinize önem vermemizin sonucudur. İnternette çalışmak emeği ile üreterek varolma gayreti gösteren herkesi destekliyoruz, biz sizi önemsiyoruz. Buraya kadar anlatımlarımız sizin bireysel olarak sakınmanız gereken, tehlikelere dair bilgilerdi, şimdi vereceğimiz bilgi ise sizin imajınızı ilgilendiren bilgidir, ve bu bizim işimiz olması sebebi ile bizide ilgilendiren bir bilgidir.

İŞLETMELER BAZINDAKİ DOLANDIRIYA KARŞI NE YAPMALIYIZ!

Bir işletmeniz varsa, internette kaybedecek çok şeyiniz var demektir! Tabiki yerinde bir imaj koruma yönetimine bağlı iseniz, bu sayede itibarınızı karalayacak kimse olmayacaksa aynı zamanda kazançlı da çıkabileceksiniz demektir! İşte internet ortamında kaybetmek yada kazanmak arasındaki ince çizgiyi, imajinasyon belirlemektedir. Sektörel yapılanma söz konusu olunca, itibar yönetimine bağlı çalışmanız zaruret içermektedir.

Bir itibar yönetimi ile bağlantılı olarak çalışmanızda fayda vardır, imajkoruma.com firmamız, sizi olası dolandırıcılık kurgularından da korumaktadır. Bunu dolandırıcının işlem taktiğini takibe alarak, kendisinin tespiti yöntemi ile kolayca yapmaktayız. Çok güçlü bir alt yapımız var, alanında uzman bilişimcilerden ve hukukçulardan oluşan, aktif bir kadaromuz var. Ayrıntılı bilgi almak için mutlaka bizi arayın. Bizi arayın ve rahat edin. Sorununuzu çözmek bizim işimizdir.

www.imajkoruma.comBir yanıt yazın

[single_loop]