Alınması Gereken Önlemler

Son yıllarda giderek artan ifşa siteleri ve  bundan gelir elde etmeyi hedefleyen kötü amaçlı kişiler insanların özel fotoğraflarını, videolarını, bilgilerini internete servis etmekte.Bir çoğunun yurt dışı kaynaklı olması da onları neredeyse engellenemez yapmaktadır. İnternete düşen bilgilerinizi kaldırmak için biz imajkoruma.com kurumu olarak tecrübemiz ile yanınızda olup size destek vermekten keyif duyuyoruz. Yasal suç teşkil eden bu davranışların önüne geçmek için var güzümüz ile çalışmaktayız.  Birçok kullanıcı bilgilerinin sızdırıldığını gördüğünde “eyvah internete düştüm” diyip telaşa kapılmakta haklı olarak ve kendi yöntemleri ile rica ederek kaldırılmasını istemekte. Biz imajkoruma.com olarak yılların tecrübesi ile kendi yöntemlerimiz ile konunun takipçisi olup kaldırılmasını en kısa sürede sağlamaya çalışıyoruz. Sizi bu duruma düşüren kişilerden ya da yazılımlardan nasıl korunabilirsiniz? Evet bunun için sizlere önerilerimiz olacak.

 

Bilindiği üzere bir çok kötü niyetli yazılım bulunmakta ve bu yazılımlar her türlü işletim sistemlerine göre bazen az bazen de oldukça fazla olarak bulunmaktadır. Bilgisayar, tablet, akıllı telefonlar doğru kullanılmadığında kullanıcılar için tehdit saçmaktadır maalesef. Kullandığınız cihazların muhtemel sistemleri şu şekildedir:

Iphone: Ios

Diğer Akıllı Telefon : Android

Pc : Windows / Linux

 

Şuanda kullanılan cihazların tamamına yakını yukarıdaki sistemleri kullanmaktadır.

 

Bilgisayarıma Nasıl Virüs Bulaşır?

Bilgisayar kullanırken bir çok internet sitesine gireriz ve bir çok program kullanırız. Girdiğimiz sitelerde bazen uyarılar gelir ve biz de kabul ederiz ya da reddederiz. Bir internet sitesinde açılmayan bir k

ısım varmış gibi görünüp “etkinleştirmek için flash player yükleyin” uyarısı gelir ve biz de kabul ederiz yükleriz ancak yüklediğimiz flash player görünümünde de olsa virüs içeriyor olabilir buna dikkat edilmelidir. Ayrıda  internet sitelerine girerken URL kısmında “https:\\” ifadesini görmelisiniz.

https-300x150 - İnternete Düşmemek İçin Alınması Gereken Önlemler Nelerdir ?

Ek olarak bilgisayarınıza yüklediğiniz lisanssız/crack içeren uygulamalar da potansiyel virüslerdir. Lisanslı ürünler kullanmalısınız. Ek olarak tabiki bir antivirüs programı da kullanmalısınız ve anti virüs yazılımının  güncel olması gerekmektedir.

 

Akıllı Telefonuma Nasıl Virüs Bulaşır?

Akıllı telefonlara virüs bulaşma ihtimali  Windows işletim sistemli bilgiasayarlara oranla çok çok daha düşüktür fakat  yine dikkat edilmediği takdirde virüs bulaşması işten bile değildir. Store dışından uygulama yüklemek çok tehlikelidir. Bu Iphone cihazlarda zaten mümkün değil iken Android sistemlerde dışarıdan apk yüklemek mümkün ve çok tehlikeli bir işlemdir. Iphone cihazlarda ise apple hesapları hacklenebilmektedir. Şifrelerinizi kolay tahmin edilebilir şekilde yapmamalısınız.

 

Tabletime Nasıl Virüs Bulaşır?

Tablet cihazlar da yine akıllı telefonlar ile aynı sistemi içermektedir ve aynı risk seviyesindeki cihazlardır.

 

Eyvah internete Düştüm !

İnternete sızan özel bilgilerini olduğu anda sosyal medya hesaplarını dondurmalısınız ve hemen bizlere haber vermelisiniz. Sosyal medya hesapları , mail adresleriniz ve aklınıza gelen tüm şifrelerinizi değiştirmelisiniz.

 

Nasıl Güvende Olurum?

  • Sosyal medya hesapları, mail hesaplarınız gibi internet ortamında kullandığınız tüm hesaplarınızın şifrelerini kolay tahmin edilebilir şekilde belirlememelisiniz.
  • Tüm hesaplarınızın şifresi aynı olmamalı.
  • Adınız, soyadınız, telefon numaranız, memleketinizin ismi gibi kelimeleri şifreniz içinde barındırmamalısınız.
  • En az 8 karakterli şifreler kullanmalısınız ve şifre içerisinde büyük harf, küçük harf, rakam, özel karakter(*/+,# gibi.) barındırmalısınız.
  • Hesap şifrelerinizi kimse ile paylaşmamalısınız.
  • Yönlendirme linklerine tıklayarak kesinlikle hesaplarınıza giriş yapmamalısınız.
  • Herhangi bir hesabınıza girecek iseniz öncelikle Google da arama yapıp o şekilde siteye erişip eriştikten sonra da sol üstte URL kısmında https | Güvenli ibaresini görmelisiniz.

 

Biz imajkoruma.com olarak sizlerin imajını düzeltmek için buradayız. Herhangi olumsuz bir durumda çekinmeden bize başvurunuz. Güvenli günler dileriz.

 Bir yanıt yazın

[single_loop]