gorsel_003-300x171 - İnternette Kişisel Mahremiyetinizi Nasıl Muhafaza Edersiniz?

Yaşamımızda her zaman dolu dolu bir meraklılık halimiz vardır, gördüğümüz her şeyi mutlaka denemek, mahiyetini bilmek isteriz. İnsan yaşamının egolarını besleyen her konu birinci dereceden merak konusudur. İnternet ortamında insan egosunu tatmin edecek bir çok eğlendiri sağlayan sistemler, çekici bir biçimde kişileri kendine çekmektedir.

Her ne kadar paronayak olmak doğru değilsede, kamuoyunda kara şapkalı program yazarları, yada bilgisayar korsanları olarak ismini duyduğunuz, kimseler özellikle kişisel egonuza veya eğlence arzularınıza hitap eden sitelerde aktif olarak çalışırlar. Bilgisayarınıza inmiş resimlere tıklamak yada, videoları izlemek şeklinde yaptığınız masumane tıklamalarınızın size maliyetinin ne olacağını asla tahmin edemezsiniz! Ödeyeceğiniz bedel belkide, Banka hesaplarınızın boşaltılması olacaktır.  Siz asla sonucu tam olarak kestiremezsiniz, Başınıza gelecek kötülük tamamen kara şapkalı bilgisayar korsanının, hayal gücüyle ve arzularıyla orantılı olarak gelişecektir. Böyle bir duruma maruz kaldıysanız bu gerçekten korkunç bir durumdur.

Bu kimse Bilgisayarınıza size hiç hissettirmeden girmiş, ve tamamen size özel, mahrem resim, veya görüntülerinizi görüp kopyalamış olabilir. Daha sonra bu resim, veya videoları size karşı şantaj amaçlı bile kullanabileceği gibi, sizi tanıyan ve sevmeyen bir kimse ise, bu resimleri sosyal medya ağlarında herkese yayınlaması söz konusu olabilir.

Böyle bir şey şayet gerçekleşirse, içinde yaşadığınız toplumdaki saygınlığınızı yitirebilirsiniz, Karınızın sizi terketmesi gündeme gelebilir, internet ortamındaki imajınız kökten tahrip olabilir. Tüm bunların sonucunda yaşamınızda değer verdiğiniz, yada hayatınıza değer katan her şeyi kaybetmeniz içten bile değildir!

Böyle bir olayı yaşamamanız için tabiki, kullandığınız bilgisayarınızın mutlaka güvenlik sağlayan programlarca korunuyor olması gerekmektedir, büyük oranda bilgisayar güvenliğinizi sağlamış olmanız, böyle bir olayla karşı karşıya gelme ihtimalinizi düşürebilir. Ama yetmez! Çünkü sıfır kilometre bir solucan yazılımını, yada trojanı, imzası yeni olmasından dolayı henüz antivirüs programları virüs olarak tanımlayamaz! Bu durumda bilgisayar güvenliğinizin yanı sıra internette güvenli görmediğiniz içeriklere dokunmamanız gerektiğininde, altını çizmek gerekmektedir.

Peki böyle bir durumla karşılaşırsanız ne yapmalısınız, itibarınızı geri almak adına yapmanız gereken nedir. Kesinlikle www.imajkoruma.com firmasını arayarak, durumu başınıza gelenleri ayrıntılı olarak anlatmanız gerekmektedir.

İMAJKORUMA.COM NE YAPAR?

www.imajkoruma.com olarak, en başta bilmelisinizki, maruz kaldığınız olaydan ötürü, tüm aşamalardaki çözüme dair işlemler, pratik ve tam bir gizlilik içerisinde yapılır. Kişisel gizliliğiniz firmamız güvencesinde olacaktır. Biz karşı karşıya kaldığınız sorunu kısa bir zamanda, garantili olarak sizin adınıza çözümleriz. Bizim işimiz bu!

Müşterimizin itibarı bizim itibarımızdır. www.imajkoruma.comBir yanıt yazın

[single_loop]