İnternetten Olumsuz İçerikli Haber Kaldırma

İnsanlar internete daha fazla bağımlı hale geldikçe, kişisel bilgileri daha kolay erişilebilir hale gelmektedir. Eğer popüler bir arama motoruna isminizi yazdıysanız, beklenenden daha fazla bilgi bulmanız sizin için sürpriz olabilir.  Bir firma sahibisiniz ve şirketiniz alakalı yüzlerce haber ve olumsuz yorumla karşılaştınız hatta adınız ve adresinizin binlerce kişi tarafından çok kolay bir şekilde görüntülenebildiğini keşfettiniz. İnternet arama sonuçlarından isminizi hemen silmek neredeyse imkânsız olsa da itibar yönetimi için ulaşılması zor bilgilerinize erişimi ortadan kaldırmak için firmamız sizlere harika çözümler sunmaktadır.

Firmamız bugüne kadar binlerce kişi ile itibar yönetimi üzerine çalışmalar ortaya koymuştur.  İnternet ortamındaki sizin için olumsuz bir imaj oluşturacak haber ve video kaynaklarının haberlerini ortadan kaldırarak müşterilerinin PR çalışmalarının en büyük destekçisi olmuştur. Tecrübe edilmiş ve kesin sonuç alacağınız bu çalışmalarla Google ve diğer arama motorlarından isim silme, kötü basın haber ve videolarını kaldırma ve Twitter, Facebook paylaşım silme gibi birçok çalışmayı sizlere zaman ve ücretten kazandırarak sunan alanında ilk olan firma ayrıcalığını yaşıyoruz.  İtibar yönetimi içerisindeki olumsuz haber içeriklerini ortadan kaldırırken;

  • Haberin yayınlandığı site veya siteler ile temas kuruyoruz ve bu içeriklerin yayından kaldırılmasını sağlıyoruz. Site yöneticileri ile sürekli irtibat halinde karşılıklı nezaket kuralları içerisinde bu isteklerimiz yaptırıyoruz.
  • Hosting şirketi ile iletişime geçerek, yasadışı içerik, nefret dolu içerik, hakaret ya da telif durumları var ise sitenin yayın hakkının durdurulmasını sağlıyoruz.
  • Kurum hukukçularımız bir dava konusu olacak iftira haber ve içerikler için mahkeme emri çıkarıyor ve bunun uygulanmasını sağlıyoruz.
  • (Avrupa Birliği) Google dizinden istenmeyen bağlantıları silme hakkı doğan durumları bildirerek Google’dan ilgili bağlantıları silmesini talep ediyoruz.
  • Ve en önemlisi doğru ve güncel bilgilerin Google arama sayfalarında çıkması için çalışmalar yapıyoruz.


3 yorum

Bir yanıt yazın

[single_loop]