Online İtibar Yönetimi – imajkoruma.com

Şikayet Kaldırma Yöntemi

 

Şirketler sanal dünyada zaman zaman itibarlarını zedeleyecek durumlarla karşılaşabilirler. Bu durum şikayet bildirimi şeklinde olabileceği gibi video ya da resim olarak da ortaya çıkabilir. Şirketimiz hakkında iftira var diyorsanız online itibar yönetimi kapsamında bizimle çalışarak bu şikayetlerden kurtulabilirsiniz. Şikayet silme işlemi için birtakım işlemlerin yapılması gerekmektedir.

 

 Şikayet Silme Neden Gereklidir?

 

           Şikayet silme işlemi sayesinde hem kişisel hem de kurumsal anlamda itibar korunarak maddi ve manevi kayıpların önüne geçilecektir. Şirketler için oldukça önemli olan online itibar yönetimi, kurumsal yapının korunması ve geliştirmesinde büyük öneme sahiptir.

 

 Google’dan Şikayet Nasıl Kaldırılır?

 

           Şirketimiz hakkında iftira ve olumsuz algı oluşturacak şikayet var diyen firmalar için sitemizin, destek bölümünde özel başlık açarak bu şikayetleri bize bildirin. Sizinle gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra ve karşılıklı mutabakata varıldıktan sonra işleme başlayıp şikayet silme işlemine başlıyoruz. Bunu yapmak için öncelikle şikayetin oluştuğu sayfanın kayıtlarını elinizde bulundurmalı ve bu kayıtları support bölümüne eklemelisiniz. Şikayet silme bölümünde Google ve diğer arama motorlarında ayrıntılı arama yapılıp tüm internet siteleri tarafımızdan taranmaktadır. Ardından kısa sürede ulusal ve uluslararası şikayet kaldırma işlemine şirektimiz sizin adınıza başlayacaktır. Googledan şikayet kaldırma bildiriminde bulunurken sizden birkaç onay ve bilgi alıp işleme başlayıp kısa sürede sorunu tüm çözüme kavuşturacağımıza emin olabilirsiniz. Kötüye kullanım/taciz, Telif hakkı ihlali, Gizlilik, İftira, Taklit, Ticari marka ihlali, Teknolojik önlemlerin atlatılması, benzeri konularda imajkoruma.com olarak kısa sürede etkili sonuçlar alıp internetten adınızı temizliyoruz. Şirketimiz karalanıyor / ismim karalanıyor diye endişe etmenize artık gerek yok. Zira imajkoruma.com üst düzey bilişimci ekibi ve uzman hukukçuları ile internetten olumsuz içerik kaldırmada profesyoneldir.

 

 

 Online İtibar Yönetiminde Önleyici Tedbirler Nelerdir?

 

Online itibar yönetiminde birtakım önleyici tedbirlere yer vererek şikayetlerin oluşmasını engelleyerek şikayet silme işlemine gerek kalmadan itibarınızı koruyabilirsiniz. Bunun için öncelikle empati ve diyalog becerisi olan firma çalışanlarına ihtiyaç duyacaksınız. Böylece müşteri ile olumlu iletişim kuracak ve şikayet edilecek durumların oluşmasını engelleyeceksiniz. Diyalog şekli olarak sert ve hırçın üslup yerine etkin dinleme ve hoşgörü esaslarına uygun diyalog yöntemleri benimseyerek karşı tarafın sempati duyması ve olumsuz durumlarda bile firmanız hakkında şikayetin oluşması engellenmiş olacaktır. Şikayet kaldırma işlemlerinde bir diğer önleyici tedbir ise kullanım kolaylığı sağlamaktır. Müşterilerinizin işini kolaylaştıracak uyulamalar ve kullanıcı dostu hizmetler oluşturarak sunduğunuz hizmetlerin kullanımını kolaylaştırabilir; hakkınızda şikayetlerin azalmasını sağlayabilirsiniz.2 yorum

  • Yeliz

    Yeliz3747 benim adıma profil resmimle açılan sahte hesabın kaldırılmasını istiyorum çok rahatsız oldum yardımcı olurmusunuz

  • hasibe uçar

    Merhaba şikayetvar sayfasında şikayetler var onların silinmesinde yardımcı olurmusubuz

Bir yanıt yazın

[single_loop]