İnternetten Video İçeriklerini Kaldırma

Bildiğiniz gibi sosyal ortamda videolarda dahil birçok paylaşım yapılmaktadır. Bu videoların ve paylaşımların bazıları güvenilir olmayabilir ya da yanlış bilgiler içerebilmektedir. Sonuç olarak internet ortamı bilgi çöplüğü haline gelebilmektedir. Yasal sıkıntılarla karşılaşıldığında veya belirtilen durumlarla karşılaşıldığında sitelerden video kaldırma işleminin yapılmasına gerek duyulmaktadır.

Facebook’ta paylaşımlara tıklandığında kötü amaçlı içerikler zaman tünelinize sızar ve sizin bilginiz olmadan video paylaşımları yapar. Kendilerini gizleyebilen bu paylaşımları siz profilinizde göremezsiniz. Ancak arkadaşlarınız tarafından uyarıldığınızda farkına varırsınız ve göremediğiniz için Facebook’tan video kaldırma işlemini gerçekleştiremeyebilirsiniz. Aynı şekilde Twitter’da da virüs içerikli yazılımlarla karşılaştığınızda ve virüsler istemediğiniz paylaşımlar yapmaya başladığında Twitter’dan video kaldırma’yı yapamayabilirsiniz. İşte tüm bu sebeplerden imajkoruma.com şirketi ihtiyaçlarınızı gidermek için devreye girmektedir.

Unutmamanız gereken ve önemli olan bir diğer husus ise yasal açıdan sakıncası olmayan videoların hangi siteden paylaşılacağı ve kaldırılmak için hangi adımların takip edilmesi gerektiğidir. Kaldırmak istediğiniz videonuz olduğunda imajkoruma.com profesyonel olarak hizmet vermektedir. Hızlı ve etkili bir şekilde problemlerinizi çözmek şirketimizin birincil öncelikleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda şirket, sizi en doğru şekilde yönlendirerek nasıl davranmanız gerektiği hakkında size yeterli bilgilendirmeyi yapmaktadır.

Tüm bu bilgiler ışığında şirketlerin, bireylerin, markaların ya da internet sitelerinin tanınırlığını artırmak ve bulundukları konumdan daha iyi bir hale getirmek için yapılan çalışmaların tamamı olan itibar yönetiminin önemi anlaşılmaktadır. Çünkü kişilerin veya kurumun itibarı her şeyin üzerinde gelmektedir. İtibar yönetimine önem verildiğinde internet üzerindeki olumsuz içerikler kişilerin kariyerine veya kurumların değerlerine zarar verememektedir. Sosyal medya üzerinde itibar yöntemi önemli kavramların başında yer almaktadır. Unutulmaması gereken bir diğer nokta ise itibar yöntemine değer verildiğinde tüm durumlarda rakiplere karşı daha avantajlı hale gelinmektedir.1 Yorum

Bir yanıt yazın

[single_loop]