internetten-silmek-300x225 - İmajkoruma Desteğimizle İstenmeyen İçeriği Kaldırma!

İstenmeyen İçerik Tespiti

İnternet ortamının çok hengameli bir devinim biçimi vardır, bunun nedeni her inanıştan, her ırktan ve her fikirden insanın bir arada etkileşime girebildiği, devasa bir ortam olmasıdır. İnternete girmeye karar veren bir dünya insanı biranda kendini bu hengamenin ortasında bulur, her fikir, her inanış, her türden insanla etkileşim değişik bir deneyimin yaşanmasına imkan tanır.

Kendi gerçek dünyasından bir müddetliğine uzaklaşıp internet ortamına akan kişi, kendi gerçek dünyasında yasak olanın yasak olmadığı, bir ortamla karşılaşmış olur. Kendi dünyasındaki değerler burada artık yoktur, toplumsal örf  ve adetler burada hükmünü yitirmiştir, dinsel yaklaşımlarda büyük oranda burada askıya alınmıştır. Aslında gerçek şudur’ki hiç bir şeyin askıya alınmış olduğu falan yoktur, sadece ortam gereğinden hızlıdır. Nizam ve kanunlar, bu tür istenmeyen insanlığa aykırı olabilecek paylaşımların önüne geçmekte çok hantal kalmaktadır.

Hızlanan İnternet Ve Veri Tespiti

Bu hantallık, tamamen internet ortamının hızlı oluşuyla ilgili bir durumdur.! İnsan topluluklarının koymuş olduğu kurallar, yasalar elbetteki internet içinde, geçerlidir bu internet başıboş bırakılmı değildir, internet içinde kesin olarak çiğnenmeyecek yasalar insan eliyle yazılmış, tüm dünyada kanunlaşmıştır.
Ne varki insanlar internet ortamında yapacakları paylaşımları birbirini inciterek, hak ve hukukuna saygılı olmadan düşüncesizce yapmaya devam etmektedirler, internet başıboş bir tarlaymış gibi davranmayı yeğlemektedirler.

İstenmeyen İçerik Paylaşımları

Çeşitli amaçlara hizmet eden sosyal medya içerikli sitelerde, bir çok kişileri rencide edebilecek haber görüntü ve yazı paylaşılmaktadır, bu insanlığa yakışmayan bir olumsuz durum olsada, onlar kendilerinde bunu yapma hakkı görmektedirler. Kanunen suç işlediklerinide çoğu zaman bilmektedirler. Yani bile bile kanunu çiğniyor ve hiç yakalanmıyacakları zannına kapılmaktadırlar.

Ancak işinde en iyi niteliklere sahip olan bilgisayar korsanlarının bile, kanun önüne çıkarılabildiği görülmüşken, bu teknik alt yapı bilgisi yetersiz kimselerin yakalanarak, kanun önüne çıkarılması çok da zor olmasa gerek. Bariz olarak ne yapar bu cahil kimseler, genellikle yazdıkları yazı ve paylaşım yaptıkları video veya resimler bir toplumun tamamını veya bir kısmını, siyasi açıdan yada dini açıdan rencide edecek paylaşımlar paylaşmalarıdır.

Kişilerin dini inanışlarını, siyasi fikirlerini rencide eden bu kişilerin internet ortamına sürdükleri verileri kaldırmak peki mümkünmüdür? Elbetteki bu tür toplumu rencide edici afişe özelliği olan video resim ve yazıları paylaşanların, paylaşımlarını www.imajkoruma.com firması kaldırmaktadır. Resmi talep doğrultusunda yada kurumsal taleplere cevap olarak kaldırma işlemleri firmamız tarafından başlatılır.

www.imajkoruma.com’ aradığınız taktirde en seri şekilde rencide olduğunuz haber, görsel, resim yada yazıyı internetten kaldırır.

Toplumumuzun itibarı bizim itibarımızdır. Bizim işimiz internette itibar korumak. Bizi arayın!Bir yanıt yazın

[single_loop]