İtibar Yönetimi

imajkoruma.com internet adresi yaptığı faaliyetler ile firmanızın internet üzerindeki itibarını iyileştirmektedir. Verdiğimiz bu hizmetlerden kısaca şöyle bahsedebiliriz. imajkoruma.com pozitif algı oluşturma sistematiğini internet üzerinden kurduğu medya ilişkileri ve bu ilişkiler sayesinde kurguladığı algı çalışmaları ile kurgular ve yönetir. Bu çalışmalarının tamamı online itibar yönetimi veya online marka yönetimi adıyla yapılmaktadır.
Online itibar ve marka yönetimi kapsamında yapılan diğer çalışmalar arasında internet ortamında markanız ve firmanız adına çıkan haberleri takip etmektir. Bu haberler günü gününe hatta dakikası dakikasına takip edilir ve en kısa sürede raporlanarak tarafınıza bildirilir. Bu raporlarda sadece online itibarınızın ne durumda olduğu değil yapılan online itibar çalışmalarının bu haberlere ne derecede etki ettiği de yapılan rapora yansıtılmaktadır. Online itibar takibini yapmak ve raporlamak için yapılan çalışmalar haftanın yedi günü ve yirmi dört saati boyunca aralıksız olarak yapılır. Yapılan çalışmalar içinde online itibar oluşturma çalışmalarının basına ve internet haberlerine ne derecede yansıdığını tespit edip ve raporlamaktan başka olumsuz veya olumlu haberlere müdahale ederek online marka ve firma itibarının daha da yükseğe çekilmesi sağlanır. İnternet üzerinde faaliyet gösteren medya kuruluşları ve basılı yayın yaparak faaliyet gösteren medya kuruluşları ile sürekli olarak ilişki halinde olup bu medya kuruluşlarına karşı firmanızı temsilen seo ve sem hizmetleri gerçekleştirilir. Firmanıza verilen bu hizmetler kapsamında bu medya araçlarında yayımlanan basılı ve görsel medya haberlerine müdahale edilerek firma ve marka algısının olumsuz oluşmasının önüne geçilir ve online itibar algınız iyileştirilmeye çalışılır.
Bu çalışmalar yapılırken kullanılan bilgi ve veriler firmanızdan alınan bilgiler ve verilerdir. Bu bilgi ve veriler aracılığı ile talep ettiğiniz firma algısı oluşturulmaya çalışılır ve bu algı çerçevesinde online itibar yönetimi inşa edilmesi sağlanır. Bu çerçevede yürütülen çalışmalar sonucunda online itibar seviyeniz sizin istediğiniz seviyeye yükseltilir. Seo ve sem çalışmaları online itibar yükseltme seviyelerine direkt etki eder. Basın içerikleri sayesinde öne çıkartılan olumlu içerik ve metinler arama motorlarında yapılan arama sonuçlarına etki ederek firmanızın belirgin bir şekilde öne çıkmasını sağlar. Bu süreç üç veya altı ay arasında bir süreyi kapsar. Oluşturulan olumlu algıyı taze tutmak ve diri kalmasını sağlamak için bu çalışmalar sürekli olarak yapılır. Böylece basın yayın aracılığı ile yapılan algı çalışması sürekli olarak aynı ve benzer sonuçları vermeye devam ederek firmanızın online itibar seviyesini sürekli olarak yüksek seviyelerde tutar.

Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Bize ulaşın.