videoicerik - Karalama Amaçlı Video İçeriğin Kaldırılması

 

Dünyamız teknolojik gelişmeler hususunda, son 20 yıllık zaman diliminde, adeta katlanarak ilerleyen gelişmeler içine girmiştir. Özellikle Teknolojik gelişmelerin internet ortamı için yapılan geliştirmeleri çok etkin ve baş döndüren bir hızla gerçekleşmiştir. Bunun sonucu olarak video sunumu yapabilen, sosyal medya unsuru internet siteleri ortaya çıkmış ve bu çılgınlık düzeyinde, tüm dünyaca kabul ve tasdik görmüştür.

Bu sosyal medya video akımını besleyen başlıca siteler, Youtube, Vimeo, Daily motion, İnstagram, gibi artık adları tüm dünyaca bilindik olan siteler, başlıca örnekleri oluşturur. Bu sosyal medya denilen ağlarda bulunan sitelere Dünyanın her hangi bir yerinden giriş yapan her hangi bir insan, istediği gibi her hangi bir amaçla elinde bulunan video görüntüsünü, yüklemek suretiyle yayınlayabilmektedir.

Uluslar arası hukuk, internet ortamında oluşan, olası yasa dışı kişisel hak ve özgürlüklere ters düşebilecek yayınlamaları elbette hukuki açıdan ele almaktadır, ancak oluşabilecek bir bilişim suçunun, oluşumunu engelleyebilecek her hangi bir tedbiri, gerek uluslar arası hukuk, gerek yerel hukukun internet ortamında alması imkansızdır. Bu nedenle internet ortamında kişisel, hak ve özgürlüklere dair, yada telif haklarına dair yasalar kötü niyetli kimseler tarafından çiğnendikten sonra, bu suçu işleyen kişinin tespiti suretiyle hukuki süreç başlatılabilir. Buda malesef suç her halikarda oluştuktan sonra müdahale edilebileceği anlamına gelmektedir.

İşte biz bu nedenle varız, imajkoruma.com hakkınızda yayınlanmış asparagas haber içeren, yalanlama yada karalama içeren hatta şantaj ve tehdit içeren, Uluslar arası yasalarca yasaklanmış, kişi hak ve özgürlüklerine aykırı düşen, hakkınızda yapılmış her nevi sosyal medya sitesi yayınları ile sizin için mücadele etmek için vardır.

İnternetten hakkınızda yayınlanmış zararlı içerik barındıran videoyu silme hususunda, aşşağıdaki başlıklar öne çıkmıştır.

1- Youtube video silme.
2- Google, Yahoo, Bing, gibi arama motorlarından video ilgili bağlantıları silme.
3- Dailymotion video silme.
4- Vimeo video silme.
5- Vine video silme.
6- Tumblr video silme.
7- Yandex video silme.
8- Twitter video silme.
9- Şantaj video silme.
10- Şahsa hakaret içeren video silme.

Genellikle bu listelemelerde geçen sosyal medya içeriklerinde sıkıntılar tespit olunmuştur. Biz başınıza dert olabilecek bu sıkıntılarınızı imajkoruma.com olarak, Uzman bilişim ekibimiz ve alanında uzman hukukçularımızla çözmek için varız. Yanınızdayız!

Bizi arayın,

Telefon: O850 840 14 30
E-Mail: iletisim@imajkoruma.com

Sizin bu süreçler içerisinde nelerden geçtiğinizi biliyoruz, sizi maruz kaldığınız sorun hususunda destekliyoruz.

 Bir yanıt yazın

[single_loop]