Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, artık globalleşen dünyada bir çok sektör de dışarıya açılmanın peşinde olup daha doğru bilgilerle müşteri kazanmanın yolunu aramaktadırlar. Dünya üzerinde inanılmaz derecede yüksek meblağların döndüğü sektörlerde kullanıcı / müşteri odaklı çalışmak çok önemlidir ve doğru kullanıcı/müşteri hedefine yönelmek için bir çok materyal kullanılır, artık günümüzde de en önemli materyal kişisel bilgiler olmuş durumdadır. Bir çok şirket kişisel bilgilerimizi öğrenmek için para harcamaktadır.

KVKK-300x140 - Kişisel Verilerinizi KoruyunNedir Bu Kişisel Bilgiler?

Bilindiği üzere son zamanlarda facebook un da kurucusu olan M. Zuckerberg in sorgulanması ve kişisel bilgileri bazı şirketlere sattığı konuşulmakta ve hatta kendisini Amerika mahkemesi yargılamaktadır. Bu denli büyük bir olayın ucunda ise bizlerin kişisel bilgileri vardır. Kişisel bilgilere göre veri analizi yaılıp kimin nelerden hoşlanıp hoşlanmadığı ne gibi davranışlarının olduğu tespit edilip genel seçimlerde ve referandumda hangi partiye oy atılacağına varana kadar doğru tahminler yapılabilmektedir. Gerçekten ürkütücü bir iş değil mi?

 

Peki Nasıl Yapıyorlar?

Tabiki çok derin bir analiz ve süreçler yaşanmaktadır ancak bizler siz son kullanıcı konumundaki takipçilerimize en kolay şekilde anlatmak istiyoruz. Kişisel veriler genelde hesabınızda hangi sayfaları takip ettiğiniz, hangi reklamları tıkladığınız, hangi yorumları yaptığınız, neler yazdığınız vs gibi bilgileri analiz ederek sizlerin genel fikrini ortalama şeklinde hesaplıyorlar. Daha fazla bilgi için “big data” konusunu araştırabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

kisisel-verilerin-korunmasi-kanunu5ae083b55acc3-300x188 - Kişisel Verilerinizi KoruyunSizlere Tavsiyelerimiz

Sosyal medyada çok fazla check-in yani yer bildirimi yapmamanız, tc kimlik no, cep telefon numarası, adres bilgisi vs gibi özel bilgilerinizi paylaşmamanızdır. Tabi bunlar sizi doğrudan etkilemektedir. Diğer türlü hangi sayfayı takip edip etmeyeceğinize kimse karışamaz.

 

 

 

 

 

İmajkoruma.com güvenli günler diler.Bir yanıt yazın

[single_loop]