korsan-300x225 - Mahrem Bilgilerinizi Çalanlara Darbe!

İnternet ortamında, kötü niyetli program yazarları olduğunu bilmiyorsanız bile onlar hakkında efsaneler duymuş veya filmler izlemişsinizdir! Malesef bu tür kötü niyetli program yazarlarının gerek kamusal alanda, gerekse e-ticaret alanında ve kişilerin şahsi bilgilerine yönelik saldırıları sonucu oluşturdukları zarar, hem maddi boyutuyla hemde manevi boyutuyla oldukça ciddi düzeylerdedir.

KAMUYA YÖNELİK SALDIRILAR NE ŞEKİLDEDİR?

Bu kimselerin kamusal alana yönelik saldırıları sonucu, en başta sağlık sektörünün olumsuz olarak etkilendiğini, ve ilaçların gereken zamanda, satışının yapılamamasına neden olması sebebinin oluştuğu bilinmektedir. Bu durum bir çok insanın ölümüne bile, sebep olabilecek düzeyde ciddi tehlike arzeden bir durumdur. Dediğimiz gibi en fazla etkilenen sektör sağlık sektörüdür, bunun dışında öğrenim sektöründe etkili bir biçimde sistemlere zarar vermenin yanı sıra eğitim personelinin kimliğinin ifşaasına ve sistemlerinin bir müddet çalışamaması sebebiyle vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamasına neden olduğu pek çok olay görülmüştür.

MAHREM BİLGİLERİMİZ NELERDİR?

Bu tür korsan bilgisayar yazılımcılarının, beklenmedik bir biçimde size ait kişisel ve hatta mahrem yaşamınızı yansıtan görsel bilgilerinize ulaşım sağlayarak çalması söz konusudur. Böyle bir durumun şüphesiz kanunlar nezdinde son derece, ağır cezaları vardır. Bir kimsenin şahsına özel mahrem yaşamına ait görüntüleri rızası olmadan elde etmek fiilini işlemiş olanlar için, yasalar nezdinde durumun kötü olduğunun bilinmesini altını çizerek, yasa koyucu ifade etmektedir.

NE YAPMAK GEREKİR?

Böylesi bir durumla karşı karşıya kalındıysa, yapılması gereken, www.imajkoruma.com bizi aramaktır. İnternet ortamında, insanların mahremine karşı, kişisel bilgilerini elde etmek yönünde çalışmalar yapan kişinin, tespitini yapmak ve iligili internet ortamında, paylaşıma vermiş olduğu görsel ve yazıların kaldırılmasını sağlıyoruz.

Ayrıca tespitini yapabilmiş isek, bu kişinin yargı önüne çıkarılarak işlediği suçun yasalardaki karşılığı olan ağır cezayı almasını sağlıyoruz. Bu kişinin size karşı oluşturmuş olduğu, maddi ve manevi hasarında onarımı adına, tazminat davası açarak, davanın kazanılması için elde edebileceğimiz tüm delil ve raporları ilgili mahkemeye sunuyoruz.

www.imajkoruma.com Siz bizim için değerlisiniz! Bizi arayın ve rahat edin. Bu bizim işimiz, Alanında yetkin bilişimcilerden oluşan ve yine alanında yetkin hukukçulardan oluşan ekibimizle sizin yanınızda ve sizinle tarafız.Bir yanıt yazın

[single_loop]