SOSYAL MEDYADAN İÇERİK KALDIRMA

İnternetin yaygınlaşması ve her kesime ulaşması, cep telefonu teknolojisin gelişmesi ile birlikte artık herkes rahatlıkla ulaşılabilir mesafede bulunuyor. Eskiden ulaşılmaz gibi görünen sevilen ünlüler sosyal medya hesapları ile artık hayranlarının parmakları ucunda bulunuyor. Bununla birlikte sanal veya gerçek kimlikle gerçek dışı haberlerin yayılması, karalama ve itibar düşürme çalışmaları ya da hakaret içeren yorumlar ve paylaşımlar da yaygınlaşmış bulunuyor.

AB Adalet Divanı tarafından bildirilen bir karar doğrultusunda Unutulma Hakkı olarak isimlendirilen ve kişinin hakkındaki bilgileri arama motorları ve sosyal medyadan sildirebilmesini mümkün kılan kararı konuya yeni bir yaklaşım getirdi.

İlgisiz ve Gerçek Dışı Bilgilerin Silinmesi

 Özellikle sosyal medya üzerinden yapılan karalama kampanyaları, imaj zedeleyici resim ve içerikler konusunda imajkoruma.com itibar yönetimi konusu profesyonelce bilişim hukukçusu ve bilişim uzmanları birlikte çalışarak bulunduğu mecradan kaldırıyor. Kişi hakkında yayınlanan yalan haberler, zarar verici resimler, hakaret ve iftira niteliği taşıyan yorumlar ve yayınların silinmesi ve imajınızın düzeltilmesi konusunda uzmanlaşmış olan imajkoruma.com ekibi bütün arama motorları ve sosyal medya üzerinde bulunan içerikleri tarayarak rahatsız edici bütün materyallerin yok edilmesini sağlıyor.

Artık oldukça yaygın şekilde kullanılan internet ve sayısız medya aracı ile hakkınızda çıkan haberler, yayınlanan resimler veya itibar sarsıcı içerikler hakkında ne yapacağınızı bilmemeniz son derece doğal. Bu noktada devreye giren konuda uzmanlaşmış firmalar arasında ilk sırada yer alan imajkoruma.com uzmanlığını paylaşarak silinecek içeriklere müdahale konusunda profesyonel ve gerekli tüm adımları atarak sizinle ilgisi olmadan yayılan ve gerçek dışı bilgilerin silinmesini sağlıyor. Bilişim hukukçuları ve bilişim uzmanları birlikte senkronize çalışarak içeriği en kısa sürede tamamen siliyoruz.

Sosyal Medyada İmaj Tazelemek

Sosyal medyanın en etkili platformları arasında bulunan Facebook video silme konusunda oldukça titiz davranıyor. Kişilik haklarına uymayan içeriklerin kaldırılmasında nasıl hareket edileceği konusunda rehberlik eden imajkoruma.com, gerekli bütün adımları atarak Facebook üzerinde bulunan bütün rahatsız edici materyallerin kaldırılması konusunda yardımda bulunuyor.

Aynı şekilde yaygın bir platform olan ve belki de içeriklerin en hızlı şekilde yayıldığı Twitter video silme ve diğer içeriklerin kaldırılması konusunda alacağınız profesyonel yardım ile itibar ve imaj tazelemek son derece olay hale geliyor.

 1 Yorum

Bir yanıt yazın

[single_loop]