Sosyal Ortamdan Şikâyet Silme

Günden güne güçlenen sosyal medya, hem iş hayatımızda hem de özel yaşamımızın vazgeçilmez bir yansıma olmaya devam ediyor. Günümüzde artık sosyal ortamların işlevi yalnızca kendinize ait içeriklerin paylaşılması değil. Profesyonel hayatta da sosyal medyanın ve sosyal mecraların önemi ve işlevi de gün geçtikçe artıyor. Artık markalar reklam ve PR çalışmalarını dahi sosyal ortamlardan sürdürüyor. Sosyal mecralar sayesinde, yakın ve uzak çevremizden pek çok insanla etkileşime giriyor, iletişim kuruyor, alışverişlerimizi sosyal ortamlardan yapıyor, interaktif pek çok hizmet alma şansına erişiyoruz. Ancak internetin bu gücüyle birlikte, tüm bu kolaylıkların yanında, istenmeyen olaylar da yaşanabiliyor ve sosyal ortamlarda adınızın geçtiği her içerik sizi doğrudan etkiliyor. Bu sebeple sosyal medya platformlarında etkili bir itibar yönetimi yapmak da kaçınılmaz oluyor.

İmajkoruma.com bahsettiğimiz itibar yönetimi alanında ve hizmet almak istediğiniz diğer birçok alanda size yardımcı oluyor. Bahsettiğimiz gibi neredeyse bütün büyük ve orta ölçekli firmalar, markalar ve şirketler hizmetlerini artık kendi web siteleri üzerinden de veriyor. Durum böyle olunca da sosyal mecraları ve web siteleri aracılığıyla hizmet veren firma, şirket, marka ve şahıslara dair memnuniyet derecesi de yine internet üzerinden belirleniyor. Böylece bahsedilen firmalar, kimi zaman şikâyet alma ve beğenilmeme gibi tehlikelerle karşı karşıya kalıyor. Bahsedilen bu şikâyetler sosyal ortamlarda hızla yayılması ve marka değerine zarar vermesi açısından titizlikle takip edilmesi gereken konulardan biri oluyor. İmajkoruma.com resim, müzik video kaldırma, arama motorlarından isim silme, telif hakkı gibi alanlardaki hizmetlerinin yanında, markalara zarar verebilecek olan bu şikâyetlerin de sosyal ortamlardan ve internet üzerinden kalıcı bir şekilde silinmesi hizmetini de veriyor.

Sosyal Mecralardaki Şikâyetler Nasıl Siliniyor

İmajkoruma.com sosyal mecralardaki şikâyetleri silmek için öncelikle şikâyetin bulunduğu ana kaynağı belirler. Ana kaynak belirlenmesinin ardından, geçerli bir sebebin varlığı ile birlikte şikâyet internet platformlarından kalıcı olarak silinir ve benzer bir durumun bir daha yaşanmaması için kurumsal tedbirler alınır. İmajkoruma.com tüm twitter, instagram, facebook paylaşım silme gibi hizmetleriyle, sosyal mecralarda çalışmalarını sürdürmektedir.Bir yanıt yazın

[single_loop]