gorsel_017-1024x768 - İnternet İçerikleri Kaldırma

İnternette yazılı, görsel bütün yer alan bilgi ve belgeler genel olarak “içerik” olarak adlandırılır. İnsanlar adeta batan geminin malları bunlar zannederek başkalarına ait fotoğrafları, videoları, makaleleri vs tüm içerikleri sosyal medya hesabından olsun, kişisel blog sitelerinden olsun nereden olursa olsun paylaşıyor. Oysa yasalarımız kişilik haklarını koruduğu gibi başkalarının fikir haklarını da korumaktadır. Nitekim 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre başkalarına ait fikir, eser ve beyanların bir başkası adına izinsiz olarak kullanılması kanuni işlem doğurmaktadır. Bu da demek oluyor ki başkalarına ait olan paylaşımlar yapmanız hukuki işlem başlatılmasına neden olmaktadır.

Peki Ne Yapılmalıdır?

soruisaret2-1 - İnternet İçerikleri Kaldırma

Eğer kendinize ait olduğunu yazılı olarak kanıtlarsanız internette başkaları tarafından paylaşılan içeriklerin derhal kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle internetten içerik kaldırma sürecine yönelik olarak herhangi bir problemle karşı karşıya kalmaksızın sizlerin de her yönden internetteki içerikleri kontrol altına alması her yönden mümkün olacaktır. Bu da son derece önemli bir yaklaşım tarzını ifade eder.

Dava Dilekçesi

İnternet teknolojisinin giderek yaygınlaşması hukuk alanında da bu yönde birtakım gelişmeleri beraberinde getirmiştir. Nitekim artık bilişim suçları adı altında bir suç türü daha ortaya çıkmış ve yine buna ilişkin olarak yasaların öngördüğü şekilde dava dilekçesi hazırlanması belirli resmi usullere dayandırılmıştır. Böylelikle internet içerik kaldırma dilekçesi hazırlayarak yasal hakkınızı kullanarak sesinizi duyurabilirsiniz.

Dava Dilekçesinin İçeriği

Bilgi Teknolojileri Kurumunun (BTK) hazırlamış olduğu yeni bir düzenlemeyle internetteki her türlü içeriklerin internet ortamına yüklenmesinde tamamen kişilerin sorumlulukları bulunmaktadır. Başkalarının özel hayatını ihlal eden içeriklerin yayınlanmasında, yazılı ve görsel içeriklerin düzenlenmesinde dava dilekçeleri söz konusu olmaya devam edecektir. Bütün bu ortada duran özellikler baz alınarak bir diğer husus olarak dava dilekçesinin içeriği de gerçekten de önemli bir konuyu teşkil etmektedir.

  • Tedbir isteminde bulunanın adı soyadı
  • Müvekkili
  • İnternet sitesinin alan adı
  • Yazılı ve görüntülü deliller olarak internetten içerik kaldırma dava dilekçesi metinleri bu alanlardan oluşmaktadır. 

Profesyonel Destek Alın

about_slide_2 - İnternet İçerikleri Kaldırma

Bu konuda size profesyonel anlamda teknik destek olabilecek İmajkoruma’yla iletişim kurarak sorununuzu kısa sürede çözebilirsiniz. Böylelikle herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmadan her açıdan sizlerin de profesyonelce tüm yasal haklarınızı sonuna kadar koruma altına almanız ve de bunlara her yönden sahip çıkmanız mümkün hale gelecektir. Ortada duran bu yaklaşımlar baz alındığı zaman her yönüyle profesyonelce hizmetlerin alınmasıyla kaliteden kesinlikle ödün verilmeksizin hizmetlerin sunulması mümkün hale gelecek nitelikler arasında bulunmaktadır. Tüm bunlar da internette hakkınızda çıkan olumsuz haberlerin, yazılı ve görsel içeriklerin profesyonel ekip tarafından kontrol altına alınması önemli bir konuyu teşkil etmektedir.

Bilişim Haklarınıza Bugünden Sahip Çıkın

Siz de kendinize ait olan tüm bilişim haklarınıza sahip çıkarak başkalarınca yapılan her türlü paylaşımların çok kısa bir sürede önüne geçebilirsiniz. Böylelikle her yönden birtakım sorunlarla kesinlikle karşı karşıya kalmayacak ve tümüyle bilişim suçlularını da adalete teslim etmiş olacaksınız. Ortada duran bu özellikler dahilinde internetteki içeriklerin kaldırılması sürecinde her yönden sunulan yasal haklara sahip çıkarak benzer sorunlarla karşı karşıya kalınmadan profesyonel ekip eliyle çözümlenmesi mümkün hale gelecektir. Böylelikle her yönden kaliteden kesinlikle ödün verilmeyen uzman yaklaşım tarzıyla her yönüyle en iyi hizmetler meydana getirilmiş olacaktır. Bütün bunlar da her yönden gerçekten de önem arz eden konuların başında gelmesi açısından değerlendirildiği zaman son derece önemli hususiyetlerin başında gelen nitelikler olarak karşımızda durur.Bir yanıt yazın

[single_loop]