Korunması Gereken Kişisel Bilgileriniz

Kimsenin bilmesini istemediğimiz, yada ilgili kişiler dışında kimsenin bilmesini istemediğimiz, kişisel veya işletmemize ait gizli kalması gereken sırlar yada öğretiler, internet ortamında korunması gereken bilgilerdir.
İnternet ortamı kötü amaçlı yazılımları çalıştıran bilgisayar korsanlarının yanı sıra, kişinin kendi rızasıyla yaptığı paylaşımlarının ilerde başına dert açabileceği durumlarıda oluşturabilecek potansiyele sahip bir ortamdır. Böylesi bir durumun tek kaynağı tabiki dikkatsizliktir. İnternet ortamında tanışılan her kimseyle samimiyet kurmamalıdır.

Tanıştığınız kimseler çoğu zaman size göstermeleri gereken gerçek kişiliklerini gizler maskelerler, hiç olmadıkları kişiliklere kolayca bürünebilirler, bu yolla kişiliğinizi etkileyerek, kritik kişisel bilgilerinize ulaşabilirler. Bu tür kimselerin yaptıklarına, sosyal mühendislik denmektedir. Böylesi bir durum başınızı bir hayli ağrıtabilir.

Kişisel Güvenlik

İster yapmamanız gereken bir hatanın kurbanı olmuş olarak, kişisel bilgilerinizi paylaşmış olun, isterde sosyal mühendislik yapan bir kimseye kişisel bilgilerinizi kaptırmış olun, hiç farketmez, en erken bir zamanda firmamız danışmanlarını aramanız erken ve etkili bir çözüm için önemlidir. imajkoruma.com danışmanlarına başınıza gelen olayları bir bir ayrıntılı olarak anlatmalısınız, anlatımlarınızdan yola çıkarak, bahse konu paylaşımın toplatılıp kaldırılabilmesi için gereken tespit ve listeleme çalışmaları tarafımızdan vakit kaybeksizin başlatılır, akabinde olabildiğince hızlı olarak kişisel bilgilerinizin bulunduğu sitelerden, ve paylaşım ağlarından kaldırılması sağlanır.

www.imajkoruma.com  güvenli günler diler.1 Yorum

  • latif

    internette bilgileriniz paylaşılmaktadır. alanen suç işlenmektedir. bu bilgilerin kaldırımasını istiyoruz. yardımcı olur musunuz

Bir yanıt yazın

[single_loop]