Google Url Kaldırma

Google Url Kaldırma

Google arama motorunda çıkmasını istemediğiniz herhangi bir içerik varsa bu içeriğin kaldırılması için hukuki olarak talepte bulunabilir, içeriğin ilgili web sayfasından, dolayısıyla google arama motorundan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Google tarafından yüklenmiş olan içeriklerin kaldırılması google tarafından yapılabilmektedir. Ancak içerik farklı bir web sayfa üzerinden google arama motoruna ulaştırılmış ise ilgili içeriğin kaldırılması için web sayfasının işlem yapması gerekmektedir.

Bu aşamada url kavramı ortaya çıkmaktadır. İçeriğin kaldırılması için içerik bağlantısı url’si nedir sorusunun cevabının verilmesi gerekmektedir. Url en kolay tanımla içeriğin internetteki adresi olarak açıklanabilir. Url’ye ulaştıktan sonra içeriğin kaldırılması için gerekli form ve yazışmaları yapı istenilen materyalleri sunarak başvuruda bulunabilirsiniz.

İçeriğin Kaldırılması İçin Silinmesi Yeterli değildir

Sakıncalı veya itibar zedeleyici içeriklerin kaldırılması talepleri hem bireysel olarak hem de firma olarak talep edilebilmektedir. Bu konuyla ilgili profesyonel çalışma anlayışıyla ve güncel donanımla hizmet veren imajkoruma.com kısa sürede hakkınızdaki negatif içeriklerin tümüne ulaşabilecektir.

Belirlenen negatif içeriklerin kaldırılması talebi uygun bulunması durumunda sadece ilgili içeriğin web sayfasından silinmesi internetten içerik kaldırma için yeterli olmayabilir. Arama motorlarında ya da paylaşımı yapılmış başka yerlerde ilgili içeriğin internette bulunması mümkündür

İçeriğin kaldırılması için sadece silinmesi farklı yerlerde paylaşılmış olma olasılığı nedeniyle tamamen internetten silinmesi anlamına gelmemektedir. imajkoruma.com içeriğin hem bulunduğu sitelerden hemde arama motoru sonuçlarından çıkarılmasına yönelik çalışmaları eş güdümlü yapmaktadırlar.

Url Silinirse İçerik İnternetten Silinir

Paylaşılmış olan negatif ya da uygunsuz içeriğin internetten tamamen kaldırılması için öncelikle ilgili web sayfasına url silinmesi için başvuruda bulunulur. Farklı yerlerden paylaşımların arama motorunda yer almaya devam etmesi nedeniyle google url kaldırma talebi mutlaka devamında yapılmalıdır.

Biz güncel bilgi ve donanımla url silme programı kullanmakta ve içeriğin adresinin silinmesini sağlamaktadırlar. İçeriğin adresinin kaynağı olan web sayfası üzerinden silinmesinden sonra ilgili içeriğin internetten kesin olarak silinmesi mümkün olmaktadır.

Google görsel kaldırma ya da internetten itibar sarsan olumsuz içerikleri kaldırma taleplerinizi bireysel başvuru ile de yapabilirsiniz. Ancak bu işlem sıkıntılı ve uzun bir süre uğraşı vermenizi gerektirir. Ayrıca konuyla alakalı teknik bilgi ve ayrıntıları bilmeniz, uluslararası mercilerin süreçlerini bilmeniz gerekir. İnternetten içerik kaldırma ile ilgili danışmanlık hizmetleri sunan imajkoruma.com ‘dan içeriklerin nasıl kaldırılabileceğine dair destek almanız kısa sürede kesin ve olumlu sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.10 yorum

Bir Cevap Yazın