Google Url Kaldırma

Google arama motorunda çıkmasını istemediğiniz herhangi bir içerik varsa bu içeriğin kaldırılması için hukuki olarak talepte bulunabilir, içeriğin ilgili web sayfasından, dolayısıyla google arama motorundan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Google tarafından yüklenmiş olan içeriklerin kaldırılması google tarafından yapılabilmektedir. Ancak içerik farklı bir web sayfa üzerinden google arama motoruna ulaştırılmış ise ilgili içeriğin kaldırılması için web sayfasının işlem yapması gerekmektedir.

Bu aşamada url kavramı ortaya çıkmaktadır. İçeriğin kaldırılması için içerik bağlantısı url’si nedir sorusunun cevabının verilmesi gerekmektedir. Url en kolay tanımla içeriğin internetteki adresi olarak açıklanabilir. Url’ye ulaştıktan sonra içeriğin kaldırılması için gerekli form ve yazışmaları yapı istenilen materyalleri sunarak başvuruda bulunabilirsiniz.

İçeriğin Kaldırılması İçin Silinmesi Yeterli değildir

Sakıncalı veya itibar zedeleyici içeriklerin kaldırılması talepleri hem bireysel olarak hem de firma olarak talep edilebilmektedir. Bu konuyla ilgili profesyonel çalışma anlayışıyla ve güncel donanımla hizmet veren imajkoruma.com kısa sürede hakkınızdaki negatif içeriklerin tümüne ulaşabilecektir.

Belirlenen negatif içeriklerin kaldırılması talebi uygun bulunması durumunda sadece ilgili içeriğin web sayfasından silinmesi internetten içerik kaldırma için yeterli olmayabilir. Arama motorlarında ya da paylaşımı yapılmış başka yerlerde ilgili içeriğin internette bulunması mümkündür

İçeriğin kaldırılması için sadece silinmesi farklı yerlerde paylaşılmış olma olasılığı nedeniyle tamamen internetten silinmesi anlamına gelmemektedir. imajkoruma.com içeriğin hem bulunduğu sitelerden hemde arama motoru sonuçlarından çıkarılmasına yönelik çalışmaları eş güdümlü yapmaktadırlar.

Url Silinirse İçerik İnternetten Silinir

Paylaşılmış olan negatif ya da uygunsuz içeriğin internetten tamamen kaldırılması için öncelikle ilgili web sayfasına url silinmesi için başvuruda bulunulur. Farklı yerlerden paylaşımların arama motorunda yer almaya devam etmesi nedeniyle google url kaldırma talebi mutlaka devamında yapılmalıdır.

Biz güncel bilgi ve donanımla url silme programı kullanmakta ve içeriğin adresinin silinmesini sağlamaktadırlar. İçeriğin adresinin kaynağı olan web sayfası üzerinden silinmesinden sonra ilgili içeriğin internetten kesin olarak silinmesi mümkün olmaktadır.

Google görsel kaldırma ya da internetten itibar sarsan olumsuz içerikleri kaldırma taleplerinizi bireysel başvuru ile de yapabilirsiniz. Ancak bu işlem sıkıntılı ve uzun bir süre uğraşı vermenizi gerektirir. Ayrıca konuyla alakalı teknik bilgi ve ayrıntıları bilmeniz, uluslararası mercilerin süreçlerini bilmeniz gerekir. İnternetten içerik kaldırma ile ilgili danışmanlık hizmetleri sunan imajkoruma.com ‘dan içeriklerin nasıl kaldırılabileceğine dair destek almanız kısa sürede kesin ve olumlu sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.13 yorum

 • Melis

  Şahsıma ait fotoğrafım paylaşılmış bu durumdan aşırı rahatsızım gereğinin yapılmasını arz ediyorum lütfen yardımcı olun. Fotoğrafın ve Url nin engellenmesini istiyorum.

 • imajkoruma.com

  Size mail ile dönüş yaptık.

 • İlayda

  Hakkımda açılmış. Fakat kapatamıyorum giremiyorum urlsini silmek istiyorum googleden sürekli yapmaya çalıştım fakan işe yaramadı bu hesabın urlsini silmemde yardımcı olur musunuz?

 • Sinem

  Şahsıma ait facede resmim paylaşılmış kötü yorum yapılmış yardımcı olur musunuz

 • muzdaribim

  Daha önce girmediğim cinsel içerikli bir site,adım aratıldığında arama motorunda çıkıyor ve görsellerde uygunsuz içerik çıkıyor benimle alakalı olmayan bu site ve görselleri bilgilerim adı altında nasıl kaldırabilirim beni çok rahatsız ediyor yardımcı olabilir misiniz?

 • umittt

  Google Toplu Url Kaldırma nasıl oluyor? çok sayıda link var hakkımda karalayıcı içerikleri olan.

 • scr

  url kaldırmak istiyorum. ve fotoğraflarımın olduğu siteler var googleda onlarıda kaldırmak istiyorum.

 • tamer

  Hakkimizda yapilan 12 urlyi kaldirmak istiyoruz. Nasil yardimci olursunuz.

 • Mine

  Merhaba. İnternette bir site bilgilerimi paylaşıyor ve arama motoruna adımı yazınca orada fotograflarım çıkıyor. nasıl kaldırtabilirim.?

 • Ümit

  Şahsıma ait cv’nin google arama motorundan kaldırılmasını rica ediyorum.

 • Yılmaz

  Hakkimda gazetede cikan bir çok haber var bunlari silebiliyormusunuz

 • Yusuf c.

  İyi günler sahsima ait fotograg bir internet sitesinde paylaşılmış kendi adımı yazinca o internet sitesi cikiyor sadece google arama motorunda mevcut bu konu hakkinda yarsimci olabilir misiniz. Sadece google den silinebilir mi acaba. Lütfen içeriği silmek için yardımcı olur musunuz ve ücret nedir

Bir yanıt yazın

[single_loop]