imajresim5 - Pishing İçin Kullanılan Siteleri kapatmakÜlkemizde internetin sosyal yaşama girmesi ile toplum yaşamımıza yeni terimlerinde girmesi söz konusu oldu. İnternet korsanlarının zekalarının ürünü olan, son model yöntemlerinden biriside Pishing isimli bir yöntem.

Bu yöntem Olta yani balık tutmak anlamında bir sistem ile ilişkilendirilerek oldukça uzunca bir zaman internet ortamında yürütülmüştür, pek çok internet kullanıcısının bu pishing tuzaklarından ötürü canı yanmıştır.

Pishing adını verdiğimiz bu internet ortamında kişisel haklarımıza yapılan saldırının mağdurları genellikle, kredi kartı kullanıcıları ve Bankalarda hesapları bulunan insanlardı. Bu insanlar dişlerinden tırnaklarından biriktirdiklerini, belki bir ev sahibi oluruz ümidi ile biriktirdiklerini, dahada vahimi hasta olan çocuğunun tedavi masrafı olarak hesapta tuttuğu belkide çektiği krediyi bu vicdansız internet çetelerine kaptırmışlardır.

Nedir bu Pishing? Nasıl bir şekilde kurbanını ağına düşürür? Güvenerek girdiğiniz bankanıza ait sitenin bir benzerini yapıp, sisteminize daha önce ziyaret etmiş olduğunuz tuzağı kurdukları sitelerinden yerleştirmiş oldukları Çerezler yardımıyla, tekrar ilgili bankaya giriş yapmak istediğinizde, çerezler işleyerek sizi sahte siteye yönlendirir, sahte site ismide dikkat çekmemek için benzer domain ile süslenmiştir, siz sitenizde olduğunuzu düşünürek, Müşteri bilgilerinizi tüm şifrelerinizi girerek, sisteme giriş yaptığınız anda artık tüm bilgilerinizi kaptırdınız demektir, o sırada sahte site koftiden bir hata mesajı verir, ve sizi çaktırmadan asıl siteye yönlendirir.

Siz olup bitenin farkına bile varmazsınız. Hesabınızdan paralarınız alındıktan çok sonra durumu öğrenirdiniz. www.imajkoruma.com olarak biz bu korsan sitelerin kapatılabileceğini ve bunun için yapmanız gereken tek şeyin sadece bizi aramak ve durumu bildirmek olduğunu önemle arzederiz.

Kaybetmiş olduğunuz prestijiniz dahil, bu sistemleri işletenlere ve bunca insanı mağdur ve perişan eden vicdansızlara gereken en ağır cezaların verilmesi yönünde de hukukun bizlere tanımış olduğu tüm imkanları sonuna kadar kullanacağımızı önemle siz değerli müşterilerimize beyan ederiz.

www.imajkoruma.com olarak biz daima yanınızda olacağız, olası bir nedenden ötürü internet mağduru olduysanız mağduriyete neden olan site veya sistemi bize bir telefonla bildirmenizi istiyoruz. Böylece biz Temamızı yineliyoruz.

www.imajkoruma.com Sizin için burada oluyor olacak. Bizi aramanız durumunda, rahatlayın ve yatak odanıza gidip kafanızı yastığınıza koyup rahat rahat uyuyun, biz sizin yerinize gereken tüm girişimleri en etkili olacak biçimde alanında uzman bilişim uzmanlarımız ve bu alanda uzman hukukçulardan oluşan ekibimizle, kötü niyetli bu kimselerin yaratmış oldukları tehditleri ortadan kaldırıp, hukuk önünde gereken cezalara çarptırılmalarını sağlayacağız.

Size karşı oluşturdukları maddi zararlar hususunda da gereken maddi ve manevi tazminat davalarını ileri sürüp sizin adınıza takibini yapacağımızıda bilmenizi isteriz. Bizimle iken sadece rahat olun, rahatınıza bakın.

 Bir yanıt yazın

[single_loop]