BLOGSPOT İÇERİĞİNİ GOOGLE ÜZERİNDEN KALDIRMAK

Teknolojinin gelişmesiyle beraber artık kimsenin özeli kalmadı. Belki de buna biz izin verdik. Gittiğimiz güzel bir turistlik mekan veya görkemli bir yemek fotoğrafından sonra yaptığımız ilk şey o anı sosyal medya mecralarında paylaşmak. Arkadaşlarımıza, sevdiklerimize ne yaptığımızla ilgili bilgiler sunmak bizi mutlu edebilir. Hiçbir sakıncası yok gibi görülen bu olay sizce de bu kadar masum olması düşündürmüyor mu?

Sadece kendinizin olduğu, manzarası güzel muhteşem bir fotoğrafınızı paylaştınız. Herhangi bir sitede sizin o manzaranızın güzel olduğu yeri internetten arattı ve görsellerde siz de çıktınız. Sizden hiçbir izin almadan iki tane güzel görseli yani manzara ve sizi site istediği gibi kullanabilecek. Manzaranın kullanılması sorun teşkil etmez peki ya siz? Sitenin veya bloğun içeriğinin ne olduğunu bilmeniz tesadüf eseri kendinizi gördüğünüzde veya arkadaşlarınız sizin dedikodunuzu çevirirken denk gelmenize bağlı. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için Google’dan içerik kaldırmanız gerekmektedir.

Yelpazeyi isterseniz biraz daha geniş tutalım. Günümüz teknolojisinde insanları veya bir kurumu karalamak o kadar kolay bir noktaya geldi ki sizin hakkınızda hoşlanmayacağınız yazılar yazılıp fotoğrafınızla beraber paylaşmak inanın çok kolay.  Hiçbir maliyeti olmadan kişi bir bloğa yazabildiği gibi kendiside bir blog açıp sizi rencide edebilir. Araştırmalara göre bu yöntemi en çok kullanan kişiler intikam almak isteyen insanlardır. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan kişiler içlerini bu yöntemle soğutmaktadır. Yeterli örnekleri verdiğimizi düşünerek sanırım aklınızda tek bir soru işareti var. ‘’İçeriğimi nasıl kaldırırım’’

Google’dan görselinizi kaldırmak veya düşündüklerinizi bir başkası tarafından paylaşmasına izin vermemek için yöntem çok basit. Konumuzun başlığını yani ‘’Blogspot İçeriğini Google Üzerinden Kaldırmak’’ cümlesini Google yazmanız yeterli. Açılan sayfada seçeceğiniz alanlara göre görselinizin veya içeriğinizin kullanılmasına engel olabilirsiniz.

Size belki çok meşakkatli bir iş olarak gelebilir veya gereksiz olarak görebilirsiniz. Ama unutmayın ki sizi seven insan kadar sevmeyen kişilerde olabilir. 10 dakikanızı ayırarak bu kişilerin önüne geçmiş olursunuz. En önemlisi ise emek hırsızlarının yoluna taş koyarak hak etmediği bir kazanç sağlamasına izin vermezseniz.Bir yanıt yazın

[single_loop]