Markalar İçin Online İtibar Yönetimi Nasıl Yapılır?

Özellikle son yıllarda sosyal medya kullanıcılarının artması ve milyonlarca kullanıcının yazışma, paylaşım ve eleştirilerine müdahale etmenin zorluğu ile markalar kendi ürünleri ile ilgili yapılan olumlu ya da olumsuz değerlendirmeleri takip etmekte zorlanmaktadır. Oysa markalar için en önemli reklam kaynaklarından biri olan sosyal paylaşım platformları ve diğer forumların takip edilebilmesi markanın olumsuz değerlendirmeler karşısında cevap vermesi ve markanın bu durumdan olumsuz etkilenmemesini sağlamak gibi bir zorunluluğu oluşmaktadır. Bu durum markalar için takip edilmesi zor ve zaman alıcı bir süreç olmaktadır. Bu sebeple özellikle markaların itibar yönetimini sağlamak adına imajkoruma.com markaların talepleri doğrultusunda Google içerik kaldırma gibi işlemleri doğru bir şekilde ve kısa sürede tamamlamaktadır.

Online İtibar Yönetimi Yöntemleri

Online itibar yönetimi markaların adının daha fazla duyulması, ürünleri ile ilgili eleştirilerin ortadan kaldırılması ve haklarında oluşan yanlış haberlerin internetten içerik kaldırma metodunu kullanarak kaldırılması hizmetini veren imajkoruma.com tarafından yapılmaktadır. Ayrıca kullanıcılar herhangi bir markaya karar vermeden önce arama motorlarından ürünü taratıp bu şekilde karar vermektedir. Bu yöntem ile SEO kurallarının tam olarak uygulandığı ürün tanıtımları ilk sıralarda yer almakta ve diğer markalar görülmemektedir. İmajkoruma.com sizin için SEO kurallarına uygun içerik oluşumları ile ürününüzün ilk sıralarda yer almasını sağlamaktadır.  Markaları etkileyen başka bir hususta haklarında oluşturulmuş yanlış haberlerin arama motorlarında çıkması ve markanın imajını olumsuz şekilde etkilemesidir.

 Marka Tanıtımı İçin Neler Yapılmalıdır?

Marka tanıtımı için markaya ait web sitesinin olması yeterli olmamaktadır. Önemli olan markanın arama motorlarında ilk sıralarda bulunabilmesi için SEO kurallarına uygun içeriklere sahip olması, web sitesinde müşterilerle diyalog kurulması, yapılan olumsuz eleştirilere karşılık olumlu yazılar hazırlanması, marka ile ilgili güncel bilgilerin etkili ve hızlı şekilde paylaşılması için doğru strateji geliştirilmesi ve buna uygun şekilde hareket edilmesi markanın hem güvenilirliğini artıracak hem de kullanıcılar tarafından daha kolay bir şekilde bulunmasını sağlayacaktır. İmajkoruma.com bunların yanında marka hakkında oluşturulan haberler internetten haber kaldırma yöntemi ile tamamen silinmekte ve bir daha görünmemektedir.Bir yanıt yazın

[single_loop]