gorsel_009-300x205 - İnternet Ortamında Bulunan Tehlikeler!

 

İNTERNETTE VAROLAN TEHLİKELER!

Günümüzün en önemli teknolojilerinden İnternette insanlar her gün, pek çok alandan oluşan iletişim işlemlerini, geniş yelpazeli bir sistem olduğu için internette son derece kolay bir şekilde yürütmektedirler. Bu alanlar değişik alanlar olmasına karşın hepside internette etkileşim halinde işleyip, tüm işlevselliklerini, insanoğlunun hizmetine sunmaktadırlar. Örneğin sağlık sektörü, eğitim sektörü, ticari sektörler, eğlence sektörü, güvenlik sektörü ve askeri amaçlı sektörlerin tamamı internet ortamından yararlanabilmektedirler.

Son derece işlevsel olduğu bilinen interneti kullanırken, internet ortamında kol gezen, kötü amaçlı dijital yazılım parçalarının kurbanı olmamız içten bile değildir. Üstelik bu tehlike sadece kişisel boyutta değil kurumsal boyutta da son derece etkili olarak hasar vermeye devam etmektedir. İnsanların en çok çekindiği kurumsal internet alt yapıları bile bu tür programcıkların yada, D-Dos saldırılarının hedefi olabilmektedirler.

KORUNMAK İÇİN NE YAPILMALIDIR?

1-İnternet ortamında kol gezen, zararlı kod barındıran içerikler yayınlayan siteleri, ilgili kanun birimlerine haber vererek bildirmek gerekir.

2-İster kurumsal olsun isterde kişisel olsun bilgisayarımızda olmazsa olmaz mutlaka lisanslı bir anti virüs programı kullanmayı ihmal etmiyoruz.

3- Bilgisayarımızdaki Usb veri portlarımızı güvene alacak Usb güvenlik programlarını lisanslı olarak yüklü bulunduruyoruz.

4- Şüpheli resim veya video ları açmadan önce mutlaka, iyi bir kontrolden geçiriyoruz.

Bu saydıklarımızı yaptığınız taktirde, artık bir sorun yaşamanız çok çok düşük bir ihtimaldir diyebiliriz. Yalnız belirtmemizde yarar var, almış olduğunuz bu önlemler sizi garantili olarak olası internette prestijinizi kaybetmenize neden olacak hazin bir olaydan kurtarmayabilir. Ama siz garantili olarak korunmak istiyorsunuz, çünkü koruduğunuz şey hayatınız! böyle düşünüyorsanız, imaj koruması yapan firma olan, www.imajkoruma.com tamda size göre bir itibar koruma kalkanınız olarak yanınızda olacaktır.

İTİBARIM NASIL KORUNACAK!

Değerli müşterimiz, şayet www.imajkoruma.com firmamızı ararsanız, telefonda görevli arkadaşlarımız size her türlü sorularınıza doyurucu cevap vereceklerdir. Sadece yapmanız gereken her hangi bir sorununuzda bizi aramaktır. Bu çok basit bir işlemdir, ama bireysel olarak başedemeyeceğiniz olaylarla, tamamen işi profesyonellere bırakarak, rahat rahat başa çıkabileceğiniz etkili bir yoldur.

www.imajkoruma.com Daima müşterimizin tarafıyız. Yanınızdayız, sürekli olarak ve garantili olarak, itibarınızı koruyoruz. Bizimle çalışmak kazandırır. İmaj her şeydir!

 Bir yanıt yazın

[single_loop]