asilsiz-haberler-300x200 - İmaj Koruma Desteğimizle İnternetten Resminizi Kaldırmak

SOSYAL YAŞAM VE İNTERNET İÇ İÇE

Günümüzün sosyal yaşamının neredeyse tüm alanına girmiş olan internet, mobil uygulamalarda da oldukça iddialı olarak üstünlüğünü göstermektedir. Özellikle mobil uygulamalarda internetin gelişimi daha iştah açıcı pazar payı oluşumunu sağlamıştır, bunu bizzat konunun, uzmanları olan internet ekonomistlerinin tespitleri belirtmektedir. Önceki dönemde, sadece bilgisayar yardımıyla girilebilen internet, artık her kesin cebinde. Aslında teknolojimizin gelişiminde bu çok önemli bir gelişme durumudur,  yaşamın her alanında pozitif gelişmelerin hızlanabileceği anlamlarını bu mobil sektöründeki gelişmeye yüklemek abartılı olmayacaktır.

Teknolojik sektörler, geliştiklerinde birbirini etkilerler, birindeki gelişme diğerinde domino taşı etkisi yapar, bu katlamalı olarak sürer. Örneğin Otomobil teknolojileri alanında oluşan bir gelişme direk bilgisayar teknolojilerinin bir fark oluşturmasında etkili olabiliyor. Yada bilgisayar teknolojilerindeki bir değişim otomobil üretim teknolojilerindeki bir sistemde önemli bir değişimi oluşturabiliyor yada tetikleyebiliyor. Bu nedenle hangi alanda olursa olsun bir teknolojik gelişme tüm sektörler için geçerli bir gelişme anlamı taşır.

İNTERNETİN ZARARLARI VARMIDIR?

İnternetin edilgen olarak bir zararı olduğu kesinlikle söylenemez, ancak etik olarak bazı zararları olabileceği söz konusu olabilmektedir, İnternet ortamı çok büyük bir makineler bileşkesidir, birbirine bağlı serverlerin bir araya getirdiği müthiş bir kararlılıkla işleyen sistemsel bütünlüktür. Bu büyük bütünlüğün içerisinde eğlence sektöründen, iletişime, haber sitelerinden tut, öğrencilere yönelik ders sitelerine, sosyal medya siteleri, müzik ve video siteleri olarak pek çok sosyal içerikli yerel ve mobil uygulamalar bulundurmaktadır. Böylesi bir ortamda elbette Hacker’ denilen kötü niyetli kod yazarlarıda av peşindedir. Kimse bu hacker olan kimselerin avı olmayı istemez. Bunlardan birinin size denk gelmesi demek, ya paranızın bulunduğu bankadan uçmasına yada itibarınızın elinizden gitmesine neden olabilecek durumları oluşturabilir. Olası her hangi bir nedenle bu bilgisayar korsanlarına, resim kaptırmışsanız, bunu onlardan almanız oldukça zordur. Resminizin internette yayılması artık içten bile değildir.

Bunu bireysel mücadele yöntemlerinizle çözmeyi elbette deneyebilirsiniz, ancak sizde biliyorsunuzki şikayeti ettiğiniz merciler hantal mercilerdir, resmi mercilerle bu işi seri bir şekilde halletmeniz mümkün değildir. Oysa siz son derece seri bir sonuç beklemektesinizdir. Vakit aleyhinize işlemekte.

BİR ÇARESİ VARMI?

Elbettki bunun çaresi, alanında uzman bilişimcilerden oluşan ve hukukçulardan oluşan genç ve dinamik kadrosuyla, www.imajkoruma.com böylesi bir sorundan sizi seri olarak ve garantili olarak kurtaracaktır. İşlem boyuncada maximum gizlilik ilkesi ile şahsi gizliliğinizi teminat altına alan bir firma olarak hizmetinizi kesin olarak yerine getirecektir. Çünkü işimiz bu.! İşimiz İtibarınızı Korumak.

Müşterimizin itibarı bizim itibarımızdır. www.imajkoruma.com

 Bir yanıt yazın

[single_loop]