İZİNSİZ DAĞITILMIŞ OYUN VE YAZILARIN İNTERNETTEN KALDIRILMASI

 

Kullanım amaçları açısından bakıldığında internet, oldukça çeşitli seçenekler ve imkanlar sunan bir ifade aracı olarak görülmektedir. Aynı şekilde ticari amaçlar için de en yaygın kullanılan araç haline gelen internet, eğlence sektörü için son derece üstün fırsatlar sunmaktadır. İnternet üzerinden yayılan ve oynanan oyunlar ise eğlence sektörünün en büyük kısmını oluşturmaktadır. Sayısız firmanın piyasaya sürdüğü sayısız oyun ile karşımıza telif hakkı sorunu çıkmaktadır. Emek hırsızlığı olarak görülen korsanlık konusu internetin hayatımızda yer aldığı ilk günlerden başlayarak büyük bir sorun teşkil etmiştir.

Telif Hakkına Aykırı Yaymada İçerik Kaldırtma

 

Telif haklarının ihlali mahkemelerde hak aranmasını gerektirecek kadar önemli bir konudur. Bunun internetteki yansıması ise Google’ dan içerik kaldırtma şeklinde telif hakkının korunmasıdır. İçerik kaldırtma ve hakların korunması konusunda uzmanlaşmış olan imajyonetimi.com ile telif hakkına sahip olduğunuz ya da tarafınızdan üretilmiş her tür oyun veya içeriğin kaldırılması konusunda bilgi alma gerekli adımları atmak için rehberlik almanız mümkündür.

 

İnternet üzerinde bulunan içerikler konusunda telif hakkı sadece oyunlar için geçerli değildir. Aynı şekilde her tür ticari ya da özel amaçla üretilmiş içerik kaldırma konusuna tabi olabilir. Bunun nedeni internet üzerinde resim ve diğer içeriklerin de yaygın olarak kopyalanması ve izinsiz şekilde hem amatör hem de profesyonel amaçlar için kullanılabilmesidir. Emek vererek ürettiğiniz içeriğin beğenilerek yayılması elbette güzeldir ancak tarafınıza ait telif hakkına aykırı davranılarak size ait bir içeriğin izinsiz ticarete söz konusu olması hem rahatsız edici hem de kanun dışıdır.

 

Görsellerin ve Diğer İçeriklerin Silinmesi

 

İnternette tarafınızdan üretilmiş doküman, resim ve vidoların kaldırılması konusunda atılacak adımlar karışık görünebilir ancak alacağınız profesyonel yardımla aşamaların aslında son derece kolay olduğunu göreceksiniz. imajyonetimi.com aracılığıyla Google görsel kaldırma işlemlerini gerçekleştirip sizden izinsiz yayınlanmış her tür dokümanı sildirtmek mümkündür. Telif haklarına aykırı olarak yayınlanmış olan bu içeriklerin kaldırılması konusunda arama motorları Google da dahil olmak üzere imajyönetimi.com rehberliği ile başvurulduğunda son derece işbirlikçi davranacak ve size ait içeriğin belirtilen sitelerden kaldırılması için gerekli işlemleri başlatacaktır.1 Yorum

Bir yanıt yazın

[single_loop]