Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, bugün genel yapılan işlemler hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Bildiğiniz üzere istemediğiniz halde internete düşen özel görüntüleriniz, tarafınıza ithafen karalama amaçlı yalan haberler, eskiye dair anı niteliği taşıyan görüntü ve içerikler vb. gibi durumlarınızda sizlere yardımcı olmakta ve zedelenen imajınızı düzeltmenize yardım etmekteyiz. Bugüne kadar bir çok iş yapmış ve hepsinde de başarıya ulaşmış durumdayız.  İnternetten haber kaldırma üzerine bir çok yazı yazmıştık. İçerik olarak da fotoğraflar ile desteklenen haberlerde fotoğraflar google a indexlenmektedir ve dolayısı ile internetten haber sildirme işlemi tam anlamı ile işinizi görmeyecektir.

Online İtibar Yönetimi

Haber silme işlemi dışında google dan fotoğraf kaldırma işlemlerinin de yapılması gerekmektedir. Google’dan fotoğraf silme  işlemi sonrasında gerekli kontroller yapılır ve durum teyit edilir. Belirli bir süre sonra tekrar aramalar gerçekleştirilir ve bir süre gözlem altında tutulur. Haber silme işlemi bizler için artık rutin haline gelmiş durumdadır çünkü gelişen medya ile her gün asılsız haberler yapılmaktadır. Bize yaptığınız google içerik kaldırma talebi verdiğiniz bilgiler doğrultusunda incelenip analiz edilerek hızla aksiyon alınır.

Peki Süreç Nasıl İşliyor?

surec-imajkoruma-300x243 - İnternetten İçerik Kaldırmaİstemediğiniz içerikler için bizlere başvuruyorsunuz, başvuruda verdiğiniz linkler inceleniyor ve sizlere geri dönüş yapılıyor. Kabul etmeniz durumunda uzmanlarımız işlemlere hemen başlıyorlar. Örnek vermek gerekir ise google resim kaldırma işlemi için bize başvurduğunuzda sizlere hangi içerikleri kaldırmak istediğinizi sorar ve linklerini isteriz. Sizlerin verdiği bilgiler doğrultusunda incelememizi yapar ve sizlere geri dönüş sağlar onaylarınıza sunarız.

Hızlı aksiyon almak ve süreci hızlandırmak adına uzman ekiplerimiz attığınız linkleri ve dökümanları hızla inceleyerek sizin için en uygun çözüm yolunu sunup onayınızı isterler ve onay vermeniz halinde süreç başlatılmış olur. Sürecin kısa sürede bitmesi içeriklerinizin boyutuna bağlı olarak da değişkenlik gösterebilmektedir. Uzman ekiplerimiz her zaman sürecin kısa tutulması için çaba sarfetmektedir.

Tam Olarak Neleri İşleme Alıyorsunuz?

icerikler_neler_imajkoruma - İnternetten İçerik Kaldırma

Arama motorlarından isim silme işleminden tutun eski içeriği kaldırma işlemine kadar bir çok probleminizi çözebiliyoruz. Uzman kadromuzun tecrübeleri ile google dan kendini silme işlemini yapabiliriz. Neleri yapabiliriz değil de neleri yapamayacağımızı konuşmak daha kolay olur diye düşünüyoruz.

Olabilitesi yüksek işlerde çok çabuk sonuçlar almakla beraber zorlu süreçleri de yine uzman kadromuz sayesinde kolayca atlatıp sizlere pürüzsüz hizmet vermekteyiz.

Yaptığınız İşler Neler?

Yaptığımız işlerden müşterilerimizin gizlilik isteği doğrultusunda detaya çok girmeden anlatmak istiyoruz. Bir ziyaretçimiz google dan arama yaparak ulaştığı bir sitede uygunsuz içeriklerini görüp bize ulaşmış. Google dan resim silme işlemi yapıyor musunuz dedi ve hemen kaldırmak istediği içeriğin linkini isteyerek analizlerimizi yapıp kendisine sonuçları verdik ve onaylanmasının ardından hızlı bir şekilde işlemleri yapıp problemi çözdük. Yine başka bir ziyaretçimiz eskiye dair bir sitede videosunun olduğunu söyledi ve internetten video kaldırma işlemi istedi, hemen ilgili içeriği bizimle paylaştı ve gerekli analizlerden sonra hızlı bir şekilde sonuca ilerledik. Yine başka bir ziyaretçimiz hakkında yapılan asılsız ve izinsiz haber için bize başvurdu ve internetten haber kaldırma işlemi istedi. Gerekli aksiyonlar alınıp kalıcı şekilde kaldırma işlemini gerçekleştirdik. Google dan içerik kaldırma işlemi bizler için alışıla gelmiş ve basit bir durumdur. Yapmanız gereken durumu bildirmek ve linkleri bize iletmeniz. Analizlerimizden sonra onaylamanız durumunda hızlı bir aksiyon ile işlerinizi hallediyoruz.

referans_imajkoruma-300x226 - İnternetten İçerik Kaldırma

Referanslarınız Var Mı?

Referanslarımız çok fazla ancak takdir edilmeli ki yaptığımız iş imaj koruma işi ve kimse imajının zedelendiğini bilinmesini istemediğinden dolayı referans sayfası yapmadık. Anlayış ile karşılayacağınızı umuyoruz. Konusu geçince adımızı iyi olarak duyacağınızdan emin olarak işimizi yapmaktayız.

İtibarınızı Koruyoruz

imaj_koruma-300x134 - İnternetten İçerik Kaldırmaİnternet ortamında şahsınız için tehdit oluşturan, istemediğiniz, asılsız, karalama kampanyası başlıkları ile içerikler paylaşılıyor ise bunu bizimle aşabilirsiniz. Bir çok googlede fotoğraf silme , google eski içerik kaldırma , internetten video silme , google içerik silme vb. işlerinizi uzman kadromuzla itina ile yapabilir itibarınızı eski haline getirebiliriz. Karşılaştığımız vakaların bir çoğu kişisel ifşalar kategorisinde olmakla beraber yine kişi hakkında yapılan asılsız haberler de çoğunluktadır. İnternet ortamında bir diğer genel sorun ise direkt aramalarda çıkan istenmeyen içeriklerdir.

Örnek vermek gerekir ise google da yapılan aramalarda çıkan isim insanları rahatsız etmekte ve bize bu yönde başvurular olup google arama kaldırma , google kişisel bilgileri silme istekleri olmaktadır. Yapılan işlerden edinilen tecrübelerin de ışığında her geçen gün daha hızlı aksiyon alınıp başarılı sonuçlar elde etmekteyiz.

Nerede Gezindiğinize Dikkat Ediyor Musunuz?

Yapılan araştırmalara göre(2017 verisi) dünyada toplam 1.668.322.172 adet site bulunmakta ancak bunların ortalama 5/1 inin aktif olarak kullanılmaktadır.

https_imaj-300x48 - İnternetten İçerik Kaldırma Türkiyede ise sayı ortalama olarak 40 Milyon civarında olup kullanım oranı da yine 7 milyon civarındadır. Kalan rakamdaki siteler ise ya hiç kullanılmayan tabiri caizse terkedilmiş sitelerdir veya herhangi bir güncelleme değişiklik olmayan sitelerdir. Peki bu kadar fazla sayıda web sitesi olan internet ortamında ne kadar güvendesiniz? Girdiğiniz alışveriş yaptığınız siteler sosyal medya siteleri vs. gibi yerlerde gezinirken dikkat ediyor musunuz?  Dikkat etmelisiniz. Öncelikle SSL sertifikası olmayan hiç bir siteye giriş yapmamalısınız. Peki nasıl anlarız SSL sertifikası olan olmayan siteyi diye soracak olursanız cevabı gayet basittir. Girdiğiniz sitede tarayıcının üst kısmında bulunan URL kısmına bakmanız yeterli olacaktır zira SSL sertifikası bulunan sitelerde kilit işareti bulunmakta ve yeşil renkli HTTPS ibaresi görünmektedir.

google_icerik_kaldirma-222x300 - İnternetten İçerik Kaldırma

Google İçerik Kaldırma İşlemi

İsminizi ya da hakkınızdaki haberlerle ilgili kelimeleri arattığınızda google sayfasında ardı ardına çıkan içerikler/linkler içerisinde size ait olanların da olması canınızı sıkabilir. Bize google içerik kaldırma istedğinde bir çok kişi başvurmakta ve biz de kendilerinden gerekli bilgileri aldıktan sonra çalışmalara başlamaktayız. Üstün başarılı uzmanlarımız tecrübeleri sayesinde hızlı aksiyon alarak probleminizi çözüme kavuşturmaktadır.

Yapılan işlemlerde kimi zaman kaynak bazlı gecikmeler yaşansa da uyguladığımız prosedürler ile tüm süreçlere hakim bir şekilde ilerlemekte ve sorununuzu en kısa sürede çözmeye özen göstermekteyiz. Yapılan araştırmalar, kontroller ve toplantılar sonucunda küçük çaplı ar-ge çalışmaları süreçlerimizi daha iyi yönetmemizi sağlamakta ve böylelikle siz değerli takipçilerimizin işlerinin daha hızlı hallolması adına olumlu gelişmeler olmaktadır.

Google Görsellerden Fotoğraf Kaldırma

google_gorsellerden_fotograf_silme-300x118 - İnternetten İçerik KaldırmaEskiden yapılmış paylaşımlar, sosyal medyada bulunan fotoğraflarınız ya da herhangi bir web sitesinde paylaşılmış fotoğraflarınız google tarafından indexlenmekte yani görsellerde çıkmaktadır. Zamanla istenmeyen görseller durumuna gelen bu fotoğraflar kaldırmak istenmektedir haklı olarak. Google görsellerden fotoğraf kaldırma işlemi için bize yapılan başvurularda müşterilerimizden gerekli bilgiyi aldıktan sonra ivedilik ile süreci başlatmaktayız. Google görsel silme işlemi başarı ile tamamlandıktan sonra sizlere bilgi verilmektedir.

Google Sayfa Kaldırma

google_sayfa_kaldirma-300x300 - İnternetten İçerik Kaldırma Google bünyesinde bulunan sizleri rahatsız eden, size ait içerikler barındıran sayfaları da isteğiniz üzere kaldırmaktayız. Kaldırılmasını istediğiniz görselleri ya da içerikleri barındıran sayfanın linkini atmanız çalışmalara başlamamız için yeterli olmaktadır.

İçerikler incelenip sizlere geri dönüş sağlanıp durumu onaylamanız halinde hemen gerekli süreç başlatılıp baraşı ile tamamlanınca da sizlere bilgi dönüşü yapılmaktadır. Google bilgi kaldırma işi için de bizlere çok başvuru olmaktadır ve belirttiğimiz şekilde süreci ilerletmekte, en kısa sürede isteğiniz üzerine problemlerinizi çözmekteyiz.

Google Resim Silme

google_resim_silme-300x286 - İnternetten İçerik Kaldırma Google resim silme işlemi için de çok sayıda başvuru almaktayız. İstenmeyen bir çok içerikler içerisinden en çok resim ve fotoğraf silme işlemleri istenmektedir. Müşterilerimizin kendi ürettikleri içerikler yani resimlerin (çizim) haksız ve izinsiz şekilde farklı mecralarda kar amacı güdülerek kullanılması durumlarına doğrudan müdahale ediyor ve mağduriyetinizi ivedilikle gideriyoruz. Bir çok mağduriyetin yaşandığı internet ortamında haklı haksız bir çok içerik üretiliyor hergün ve toplama bakıldığında korkunç derecede fazla içerik var tabii buna bağlı olarak da yaşanan mağduriyetler de çok fazla miktarda olmakta. Bize gelen internetten resim kaldırma isteklerini incelediğimizde haklı olanlara rastlasak da haksız olanlar daha fazla ki bunu oranlayadak olur ise her 10 haber ve içerikden

Google Aramadan İsim Silme

google_aramalardan_isim_silme-300x192 - İnternetten İçerik Kaldırma Google aramadan isim silme işlemi genelde haber içeriği paylaşan sayfalara yönelik olmaktadır. Haksız ya da yalan haberlerle bir çok kişinin çok zaman ismi karalanmakta olup imajı zedelenmektedir. Bizler bu karalamaları engelliyor ve isminizi içerik paylaşımcısı sitesine kadar kaldırabiliyoruz ve böylece kayıp olan itibarınızı yeniden kazanmanıza yardımcı oluyoruz.

Haber siteleri yoğunluk olmak üzere çekinmeden yalan ya da doğru demeden isimleri haber içinde kullanmakta ve kişiler bu durumdan dolayı zan altında kalıp mağdur olmaktadır. Bu gibi durumlar için haber linkini , içeriği link olarak bizlere iletmeniz aksiyon almamız için yeterlidir.

Google Görsellerden Fotoğraf Silme

google_görsellerde_fotoğraf_Silme-300x73 - İnternetten İçerik Kaldırma Google görsellerden fotoğraf silme işlemi de yine fazla sayıda talep olarak gelmektedir. Bir çok sosyal medya sitesi ve haber siteleri başta olmak üzere fotoğraflarınızı google a indexlemekte ve girilen anahtar kelimeye göre google görsellerde sizin fotoğraflarınız çıkabilmektedir. Bu can sıkıcı durumdan sizi yine biz kurtarıyoruz. Kaldırılmasını/silinmesini istediğini içeriğin/fotoğrafın linkini bizimle paylaşmanız aksiyon almamız için yeterlidir.

Genel anlamda internet ordamında artık içerik kaldırma sirkülasyonu yaşanmaktadır ve gerçekten de bir sektör haline gelmiş bulunmaktadır. Google aramalardan kaldırma , internetten içerik kaldırma , internetten fotoğraf kaldırma gibi bir çok arama ile sitemize ulaşılıp bizden yardım talep edilmektedir. Yılların verdiği deneyim ile her geçen gün hızımıza hız katarak işlemlerinizi doğru, eksiksiz ve güvenilir şekilde hallediyor ve sizleri bilgilendiriyoruz. Bu güne kadar bir çok yazımız ile yine bireysel kullanıcıları bilgilendirip daha dikkatli gezinmeleri hususunda uyarmıştık. Her gün yenilenen içerik bilgi arşivimizi sizlerle paylaşıyoruz ve bilinçlendirme yazılarımızı hazırlamaya devam ediyoruz. Gerek bing olsun gerek yandex olsun  gerekse google olsun internetten fotoğraf kaldırma işlemlerinizi farketmeksizin işleme sokup aşama aşama sizleri de bilgilendirerek ilerliyoruz.

İnternetten fotoğraf silme , google isim silme , google resim kaldırma , googleden görsel kaldırma , googleden foto silme , googleden resmimi nasıl kaldırırımgoogle görsellerden fotoğraf nasıl kaldırılır , google hesabından fotoğraf silme gibi hergün yüzlerce mail ve direkt mesaj alıyoruz.  Aldığımız şikayetler, istekler sonrasında eğer kişilerin kendi yapabilecekleri bir durum var ise onlara yol gösteriyoruz ancak kendi yapamayacakları işler olduğunda ise yine içerik linki istiyor ve makul fiyatlar öneriyoruz. Biliyoruz ki mağduriyet kötü bir duygudur ve kesinlikle yardım etmek için yanınızda oluyoruz.

Son zamanlarda internet herkesin hayatına girdi. Hayatın her alanında hızla yer almaya başlayan internet kullanımı zaman zaman bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Pek çok kişi internet sitelerinde doğru olmayan haberler veya iyi niyetli olmayan içeriklerle karşı karşıya kalmaktadır.

İnternet üzerinden kişilik haklarına yapılan bu  hakaretler saldırı niteliği taşımaktadır. Bu durumlarda ortaya çıkan asılsız haberler, paylaşımlar veya yorumlar kaldırılabilmekte veya erişim izni yasağı konulmaktadır.

Kişilerin haklarında asılsız ortaya atılan haberler ve paylaşımlarla ilgili 5651 sayılı yasa koruma altına almaktadır. 5651 sayılı yasaya göre kişilere internetten içerik kaldırma, düzeltme metni yayınlama ve cevap verme gibi haklar tanımaktadır.

İnternetten İçerik Kaldırma İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Hukuka aykırı bir şekilde yayınlamış olan video, resim ve çeşitli paylaşımların internetten kaldırılması için bilişim hukukçusuna başvurulması gerekmektedir.   Bilişim hukukçuları 5651 sayılı yasa aracılığıyla kişilere hukuki bir danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilişim uzmanları karalama veya iftira atan içeriklerin web sitelerinden kaldırılması için özel bir çalışma yürütmektedir. Ancak hukuka aykırı içeriklerin web sitelerinden kaldırılması çok kolay bir iş değildir.

Bu sebeple internetten içerik kaldırma ile ilgili doğru bir yönetim yapılmaya özen gösterilmeli ve kişilerin itibarlarının korunması için doğru bir yöntem belirlenmelidir. Alanında uzman uluslar arası prosedürleri bilen bilişim uzmanlarımız dava sürecine gerek kalmadan da içerikleri  çok hızlı bir şekilde kaldırabilmektedir. Bu müdahalelerin işe yaramayacağı durumlar bilişim hukuku konusundaki uzmanlarımız devreye girip sorunu çözmektedir.

Web Sitelerinden Kaldırılan İçerikler Nelerdir?

Web siteleri üzerinden kişilere veya kurumlara yönelik gerçekleştirilen haksız suçlamalar, hakaretler, kişisel verilerin ortaya çıkarılması ve özel hayatın gizliliği unsurunun ihlal edilmesi gibi durumlarda içerik kaldırma işlemi yürütülmektedir.

Kişilerin haklarında ortaya atılan haksız ithamlar, videolar ve resimler ile ilgili kendilerine cevap verme veya içeriği kaldırtma gibi haklar tanınabilmektedir.

Hangi Web Siteleri İçin İçerik Kaldırma İşlemi Yürütülebilir?

İnternetten içerik kaldırma işlemleri en çok video paylaşım siteleri, forum siteleri, sosyal medya siteleri ve haber siteleri için gerçekleştirilmektedir. Bu sitelerde kişilerin özel hayatının gizliliğinin ihlali, yanlış ve asılsız haberler, kişisel verilerin paylaşımı gibi içeriklere sık sık yer verilmektedir.

Mağdur olan kişilerin kendileri ile ilgili yalan ve yanlış paylaşımların kaldırılması için yasal sürecin başlatılmasını isteyebilmektedir.

Şikayet Sitelerinden İçerik Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternetten içerik kaldırma işlemleri en çok şikayet sitelerinde gözlemlenmektedir. Şikayet sitelerinde genellikle gerçekliği belli olmayan yorumlar ve asılsız iddialara yer verilebilmektedir.

Kişi veya kurumlara yönelik gerçekleştirilen haksız ithamlar internet üzerinden içerik kaldırma için  gerekli sebepler olarak gösterilebilmektedir. Şikayet sitelerinde özellikle sağlık sektörüne yönelik yapılan haksız ve asılsız ithamlar nedeniyle içerik kaldırmaya yönelik başvurular oldukça fazladır.

Forum siteleri kullanıcıların iletişim kurmalarını sağlayan ve çeşitli paylaşımlarda bulunmalarına olanak veren sitelerdir. Ancak forum sitelerinde ortaya çıkan hakaret ve yalan haberler internetten içerik kaldırma olaylarına sebep olabilmektedir.

Hukuka aykırı olan haber ve paylaşımlar için kişiler bilişim hukukçuları aracılığıyla içeriklerin kaldırılmasını talep edebilmektedir. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için gelen talep üzerine daha bu konuyu daha ayrıntılı anlattığımız İnternetten İçerik Kaldırma  konumuza bakabilirsiniz. İletişim sayfamızda bize ulaşabileceğiniz telefon, mail ve form bulunmaktadır.15 yorum

Bir yanıt yazın

[single_loop]